Cik bieži vajadzētu mazgāties: populārs mīts ir kliedēts

 

Ir arī vēl viena galējība – daži cilvēki ir pārliecināti, ka ķermenis ir jānomazgā “traki beržot”, tāpēc viņi bieži izmanto mazgāšanas lupatiņas, ar kurām labprātāk aktīvi ierīvē ādu. Pēc speciālista domām, tas nav nepieciešams, jo pastāv liela iespējamība bojāt ādu. Protams, tas ir maz ticams, ka tas būs pamanāms, jo visbiežāk šādi bojājumi ir praktiski neredzami, taču maz ticams, ka ķermenis jums pateiks paldies.

“Aktīvā berze ar mazgāšanas lupatiņu var nevajadzīgi sabojāt ādas raga slāni, kas ir izveidots, lai to dabiski aizsargātu. Tas var izraisīt apsārtumu, kairinājumu un izsitumus. Pēc dušas ar mazgāšanas lupatiņu āda atjaunojas vairākas dienas, ir nav nepieciešams to bieži lietot mazgājot: pietiek ar reizi divās nedēļās,” skaidroja eksperte.

Vēl viens populārs nepareizs uzskats ir tāds, ka dezodoranti it kā liek cilvēkam svīst vairāk. Šī iemesla dēļ daudzi no šādiem produktiem vispār izvairās, cerot, ka ar laiku svīšana mazināsies un smaka pazudīs. Patiesībā šādiem uzskatiem nav zinātniska pamata. Sviedru smaka parādās tāpēc, ka baktērijas sāk noārdīt sviedros esošos lipīdus un tam veidojas ideāli apstākļi padušu zonā.

Iespējams, ka šis mīts radās dezodorantu lietošanas sākumā, taču laiki ir mainījušies.

Lasi vēl: “Tas notiek tikai vienu reizi mūžā”: zvaigznes atvērs naudas plūsmu četrām zvaigznāju zīmēm 2024. gada novembrī

Mūsdienu produkti satur aktīvās vielas, kuru mērķis ir samazināt saražoto sviedru daudzumu un novērst baktēriju vairošanos, secināja eksperte.

Leave a Comment