Pēdējā laikā pieaugusi interese par to, kādu summu drīkst ieskaitīt savā kontā skaidrā naudā un vai šim darījumam ir noteikti ierobežojumi. Cilvēki vēlas būt pārliecināti, ka viņu veiktās naudas iemaksas atbilst noteiktajām prasībām un neradīs problēmas.
Šajā jautājumā detalizētu informāciju sniedzis Valsts ieņēmumu dienests, lai veicinātu skaidrību un palīdzētu ievērot noteiktās vadlīnijas.
Valsts ieņēmumu dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļa skaidroja, ka normatīvie akti neierobežo skaidras naudas iemaksu un izņemšanas apjomus no personīgā bankas konta.
Tas nozīmē, ka katra persona var brīvi veikt šos darījumus atbilstoši savām vajadzībām, nepārkāpjot likumā noteiktos ierobežojumus.
Tādējādi skaidrā nauda, kas tiek iemaksāta vai izņemta no bankas konta, netiek uzskatīta par skaidras naudas darījumu un līdz ar to nav nepieciešama tās deklarēšana. Tas ļauj klientiem brīvi pārvaldīt savus līdzekļus, neveicot papildu formalitātes.
Izcilā aktrise Mirdza Martinsone izsaka savu viedokli par krievu valodas sarunāšanos Latvijā
Situācija mainās, ja naudu jūsu bankas kontā iemaksā radinieks, draugs vai paziņa!
Ja naudas pārskaitītāju ar saņēmēju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē (piemēram, vecāki, vecvecāki, bērni, mazbērni, brāļi, māsas, onkuļi, tantes, brāļu un māsu bērni) un nauda tiek pārskaitīta vienas mājsaimniecības ietvaros tās uzturēšanai (piemēram, vecāki pārskaita naudu saviem bērniem, vecākiem vai vecvecākiem), šādā situācijā pēc ekonomiskās būtības neveidojas ienākums. Tāpēc šī summa nav apliekama ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.
Tas vēl nav viss, kas būtu jāzina sakarā ar šo tēmu…
Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk
Tevi noteikti interesēs
- Vai istabas augi tiešām attīra gaisu – profesionāls dārznieks sniedzi precīzu atbildiby Anete Vītola
- Izplatītas kļūdas, kas var pamatīgi sabojāt kotlešu garšu: ko nedrīkst pievienot?by Laura Blūma
- Maestro Raimonds Pauls nobažījies: kas ar viņu notiks, ja jaunā priekšniecība viņu aizsūtīs pensijāby Laura Blūma