Vispirms parunāsim par dzesēšanas šķidruma temperatūru, pie kuras jāsāk braukt. Prakse rāda, ka optimālā vērtība ir +20ºC. Pie šīs vērtības siltums jau aktīvi nāk no gaisa vadiem, tāpēc salons ātri sasilst, un motoreļļai ir laiks sasniegt vajadzīgās īpašības. Mūsdienu vieglo automobiļu dzinējus nav ieteicams sildīt brīvgaitā, līdz tie sasniedz darba temperatūras diapazonu, jo palielinās degvielas patēriņš.
Pārejam pie mērījumiem, no kuriem pirmais tika veikts pēc tam, kad automašīna ilgu laiku bija novietota aptuveni 0ºC temperatūrā. Sildītājs bija iestatīts uz pirmo ātrumu un maksimālo temperatūru, gaisa vadi bija vērsti pret vējstiklu un bija ieslēgts recirkulācijas režīms. Mērījumi parādīja, ka iecienītā +20 °C temperatūra tika sasniegta pēc 1 minūtes un 49 sekundēm, kad auto darbojās tukšgaitā.
Nākamais mērījums tika veikts aptuveni -10ºC temperatūrā, citi apstākļi bija līdzīgi. Laiks bija daudz ilgāks, un +20ºC tika sasniegta pēc 4 minūtēm un 51 sekundes. Vēl viens mērījums tika veikts pēc tam, kad automašīna bija ilgstoši stāvējusi sala naktī. Sākotnējā dzesēšanas šķidruma temperatūra bija -22ºC. Šādos apstākļos sasilšana līdz +20 ºC prasīja 10 minūtes un 11 sekundes.
Lasi vēl: Ar gredzeniem saistītas tautas zīmes! Zaudēt, nomest, atdot gredzenu
Pamatojoties uz šīm vērtībām, var noteikt optimālo dzinēja iesildīšanās laiku savam automobilim, taču tad nav lieki veikt korekcijas, jo daudz kas ir atkarīgs no konkrētā modeļa tehniskajām īpašībām.
Tevi noteikti interesēs
- Vides eksperts nācis klajā ar paziņojumu par Latvijas ežiem: šie dzīvnieki sākuši uzvesties netipiskiby Laura Blūma
- Maestro Raimonds Pauls nobažījies: kas ar viņu notiks, ja jaunā priekšniecība viņu aizsūtīs pensijāby Laura Blūma
- To tur ir simtiem! Vīrietis Durbes pagastā klajā laukā nofilmē gluži vai neticamu skatu (video)by Laura Blūma