3. Dabīgs mēslojums augsnei
Struteni var izmantot līdzīgi kā nātres, pagatavojot barības vielām bagātu uzlējumu augu mēslošanai. Šāds organisks mēslojums palīdz uzlabot augsnes struktūru, bagātināt to ar slāpekli un mikroelementiem, kā arī veicina augu veselīgu augšanu.
Kā pagatavot:
Sasmalciniet struteni un ievietojiet to lielā mucā vai traukā, piepildītā ar ūdeni. Atstājiet trauku saulainā vietā uz aptuveni vienu nedēļu, līdz uzlējumā sākas aktīvs rūgšanas process (parasti to var atpazīt pēc raksturīgās skābenās smaržas un burbuļošanas).
Kad uzlējums ir gatavs, to atšķaida ar ūdeni (aptuveni 1:10 proporcijā) un izmanto dārzeņu un ogulāju mēslošanai. Šāds dabīgs mēslojums stiprina augus, padarot tos izturīgākus pret slimībām un kaitēkļiem, kā arī veicina bagātīgu un kvalitatīvu ražu.
Kad vākt struteni?
Ļoti svarīgi struteni ievākt pirms sēklu pākšu nogatavošanās. Ja strutene paspēj izsēties, tā var ātri izplatīties pa visu dārzu un sākt nomākt kultūraugus, pārvēršoties par nevēlamu nezāli.
Labākais laiks vākšanai ir strutenes ziedēšanas sākumā — tad augā ir visvairāk aktīvo vielu, un tas būs visefektīvākais gan uzlējumu, gan mēslojuma pagatavošanai.
Lasi vēl: Iemetiet zemē šķipsniņu šī līdzekļa, un sīpoli izaugs dūres lielumā, nebojāsies, nesāks dzeltēt
Nobeigumā
Izmantojiet šo vienkāršo un videi draudzīgo metodi savā dārzā — un strutene, kas agrāk tika uzskatīta par nevēlamu nezāli, pārtaps par jūsu uzticamu sabiedroto cīņā par veselīgu un bagātīgu ražu. Strutene palīdzēs jums samazināt ķīmisko preparātu lietošanu un veidot dārzu, kas ir harmonijā ar dabu.
Tevi noteikti interesēs
- Es ilgi nesapratu, kāpēc klaigājošu vārnu nedrīkst dzīt prom… Līdz sapratu, cik nopietna kļūda tā var būtby Rinalds Bergmanis
- Kopš seniem laikiem 29.aprīlis ir saistīts ar vairākām zīmēm un tradīcijām – ko labāk nedarītby Sandra Ločmele
- Meteorologs Toms Bricis par šīs nedēļas laika apstākļiem: “Uz siltām brīvdienām varam necerēt…”by Laura Blūma