Mēslošana
Rudens sākumā dobes tiek sagatavotas ziemai un nākamajai sezonai. Vispirms zemes gabals ir jānorok, un pēc tam jāpielieto mēslojums.
Lai palielinātu augsnes skābumu, veic kaļķošanu, iestrādājot dolomīta miltus vai pelnus. Pietiek ar 500 g mēslojuma uz 1 kvadrātmetru. Zem augļu kokiem ierīkotajos zemes gabalos mēslojuma daudzums jāpalielina līdz 2 kg. Tomēr, ja augsne ir noplicināta, vispirms jāstāda siderātie augi.
Sagatavot spraudeņus
Lai pavairotu augu ar spraudeņiem, septembrī ņemiet spraudeņus. Tomēr pavairošanai piemēroti ir jāņogu spraudeņi, bet pavasarī potēšanai izmanto augļu koku spraudeņus.
Rudens ziedu stādīšana
Septembrī var stādīt dažu veidu pret laikapstākļiem izturīgus augus – delfīniju, īrisu un flokšu augus. Stāda arī agro prīmulu un narcišu sīpolus.
Augu sīpolu izrakšana
Gladiolu sīpolus ieteicams izrakt, izžāvēt un pārvietot glabāšanai sausā vietā. Tādā pašā veidā izņemiet begonijas, stādāmo materiālu uzglabājot podos vēsā vietā.
Veiciet atzarošanu
Avenes, ērkšķogas un jāņogas, kā arī peoniju stublāji jāapgriež, atdalot slimos, bojātos vai sausos zarus. Peonijas ieteicams apstrādāt pret sēnīšu slimībām.
Koku balināšana
Lai pasargātu kokus no kaitēkļiem un ultravioletās gaismas, stumbrs jābalina ar kaļķi. Lai gan šo procedūru veic arī pavasarī, tiek uzskatīts, ka rudens balināšana ir efektīvāka.