Dārznieki sniedz 5 padomus, kā visu sezonu aizsargāt savus tomātus no kaitēkļiem

 Tomāti tiek uzskatīti par iecienītākajiem augiem dārznieku vidū. Kultūrai ir diezgan viegli audzējama, taču vienalga jāņem vērā noteikti aspekti.

Kukaiņi, infekcijas un kaitēkļi var apdraudēt citādi veselīgu tomātu augu. Mēs runājām ar dažiem dārzkopības profesionāļiem, lai saņemtu padomus par to, kā aizsargāt tomātu stādus visas sezonas garumā.

Neatstājiet tomātus uz zemes

Lai gan jūs varat audzēt tomātus zemē (nevis konteinerā vai kastē uz loga), nav ieteicams ļaut tiem visu laiku augt uz zemes. Tomātiem, kas atstāti augt uz zemes, ir lielāka iespēja tikt inficētiem.

Pēc dārznieka Pola Dizingera teiktā, izvēloties atbalstošu alternatīvu, piemēram, režģi, tomāti tiek pasargāti no nomīdīšanas un infekcijām. Lieliskas iespējas ir arī dārza mietiņi un tomātu būri.

Apsveriet iespēju pievienot mulču

Lai gan mulčas pievienošana nav nepieciešama, tā var pievienot papildu barības vielas, kas var nenākt tikai no augsnes. Ideālā gadījumā ap tomātu stādiem vajadzētu pievienot 5-10 cm mulčas, lai iegūtu labākos rezultātus.

“Organiskās mulčas, piemēram, salmu vai lapu, slāņa pievienošana palīdzēs saglabāt mitrumu, novērst kaites no augsnes un palīdzēt samazināt nezāļu konkurenci,” skaidro dārznieks Rajens Hārdens.

Sekojiet līdzi lapām

Neaizmirstiet kopt arī lapas – to atzarošana var palīdzēt saglabāt augu veselību. Bet neapgrieziet pārāk daudz lapu no tomātu stādiem, jo ​​lapas palīdz aizsargāt augļus no saules applaucējumiem.

Noteikti jāapgriež apakšējās lapas un tās, kurām ir plankumu vai krāsas maiņas pazīmes, jo tās var kavēt auga augšanu vai izraisīt kaites, piemēram, sēnīšu infekciju.

Vajadzētu arī uzraudzīt, vai augos nav piesūcekņu vai papildu dzinumu, kas aug pie pamatnes. Noņemiet tos, lai jūsu augs koncentrētos uz augļu ražošanu.

Izvēlieties spēcīgus augus

Iegādājoties transplantātus vai stādus vietējā kokaudzētavā vai dārzkopības veikalā, pārbaudiet, vai augiem nav spēcīgi stublāji un veselīgas lapas bez krāsas maiņas vai infekcijas pazīmēm.

Pievienojiet augus, lai atturētu no kaitēkļiem

Hārdens iesaka ievietot tādus pavadošos augus kā kliņģerītes un baziliku, lai atbaidītu laputu un baltmušas. Turklāt mēģiniet ar rokām noņemt kaitēkļus, lai vēl vairāk palīdzētu samazināt invāzijas līmeni. Kaitēkļus atbaidīs arī maurloki un salvija.