Skudras dārzā – ne vienmēr ir svētība. Viens vai divi skudru pūžņi patiešām var būt noderīgi – šie kukaiņi medī kaitēkļu kāpurus. Taču, ja skudru kļūst pārāk daudz, tas ir slikti.
Īpaši cieš augļkokiem. Skudras ielien zem mizas, izveido ejas un bojā aizsargkārtu. Turklāt tās nereti “ganās” ap laputīm un kopā ar tām posta augu. Pavasaris ir īstais laiks sākt rīkoties.
Vecās avīzes pret kukaiņu mudžekli
Nesteidzieties izmest avīžu lapas – tās var kļūt par neaizvietojamu palīgu cīņā ar kaitēkļiem. Viss ir pavisam vienkārši: saburziet papīru un viegli samitriniet. Pēc tam uzpiliniet dažus pilienus ēteriskās eļļas – vislabāk piparmētru vai lavandu. Šīs smaržas skudras nepanes.
Avīze labi uzsūc aromātu un ilgi to saglabā. Izvietojiet saburzītās lapas pie skudru pūžņiem, ierociet tās koku sakņu tuvumā vai piekariet tieši zaros. Kukaiņi sāks izvairīties no šīm vietām.
Papildu padomi un noderīgi triki
Šī metode darbojas ne tikai pret skudrām. Papīrs ar eikalipta un bazilika ēteriskajām eļļām palīdzēs atbaidīt laputis. Ja dārzā uzradušies gliemeži vai kailgliemeži, talkā nāks priežu skujas – to aromāts un sveķi šiem kaitēkļiem nav pa prātam.
Lasi vēl: Sargeņģelis apķers ar saviem spārniem: Globa nosauc trīs zodiaka zīmes, kurām no 1. maija iespējama liela veiksme
Eikalipts, krustnagliņas un lavanda ir īpaši efektīvi, ja dārzā parādījušies kurmji vai pat peles. Šie dzīvnieki ir ļoti jutīgi pret spēcīgām smaržām, tāpēc saburzīts papīrs, kas piesūcināts ar šīm eļļām un novietots viņu iecienītajās vietās – ejās, pie saknēm vai pat siltumnīcā –, var kļūt par vienkāršu, bet efektīvu aizsardzības līdzekli.
Šo metodi ir viegli piemērot un tā ir videi draudzīga alternatīva ķīmiskiem līdzekļiem. Tā ne tikai palīdz atvairīt kaitēkļus, bet arī neapdraud augsni, augus un mājdzīvniekus. Turklāt dažas no šīm ēteriskajām eļļām, piemēram, lavanda vai piparmētra, dārzā rada patīkamu aromātu un var piesaistīt apputeksnētājus – bites un tauriņus.
Lasi vēl: Ticējumi 23. aprīlim: ko drīkst un ko nedrīkst darīt šajā dienā
Izmēģiniet dažādas kombinācijas un novērojiet, kas vislabāk darbojas tieši jūsu dārzā – dažkārt visvienkāršākie risinājumi izrādās visefektīvākie.