Daudzi vecāki brīdina – nerādiet saviem bērniem multeni Maša un Lācis

Tomēr kādā brīdī sapratu, ka viņa ir sākusi “kopēt” Mašu un pat atkārtot viņas teicienus. Piemēram pie galda, kad devām viņai kādu ēdienu, viņa pēkšņi splagi sāka bļaut NEHOČU, jeb tulkojot no krievu valodas – negribu. Jāuzsver, ka manam vīram dzimtā valoda ir krievu, tāpēc meita labi saprot arī krievu valodu. Tāpat viņa sāka ļoti izteikti runāt pretīm. Bija arī sajūta, ka viņa kļuvusi pat mazliet agresīva.

Visas manas šaubas noņēma saruna ar manu draudzeni, kurai bija līdzīga pieredze ar savu puiku. Viņa aizliedza viņam skatīties šo multeni, tā vietā atlasot citas – daudz izglītojošākas. Sākumā bijusi histērija un raudāšāna, bet pēc laika viss normalizējies. Lieki piebilst, ka arī es uzreiz nolēmu Mašas un Lāča multeni aizstāt ar citām, un, protams, ka arī man bija lielas problēmas – raudāšanas, histērija utt. Tomēr pēc ilgāka laika izdevās meitu ievirzīt atpakaļ sliedēs. Šobrīd jau varu teikt, ka viņas uzvedība atkal ir normalizējusies – vairs nav histērisko izlēcienu, ļoti izteiktas pretīmrunāšanas utt.

No sirds iesaku vecākiem padomāt, pirms pieradiniet savu bērnu pie šīs multenes.

Ar cieņu,

Maija

Lasi arī: Psihologi brīdina: neļaujiet saviem bērniem skatīties Peppa Pig multeni!

Papētot šo tēmu dziļāk, izrādījās, ka Maija nav vienīgā ar šādu pieredzi – visā pasaulē interneta forumos vecāki ziņo par simtiem šādu gadījumu.

Bērnu psihologi skaidro, ka šādai reakcijai ir divi iemesli:

Pirmkārt, multenē Maša ir tēls, kas nerepsektē pieaugušo (Lāci) un regulāri izceļas ar it kā labestīgu, tomēr vienlaikus agresīvu darbību. Viņa regulāri multenē arī pretojas Lāča uzliktajiem noteikumiem, un dara ko vēlas.

Otrs iemesls esot tas, ka multenē ir ļoti maz valodas, bet daudz darbības. Bilde mainās ļoti strauji un zibenīgi, tādējādi “uzvelkot” bērna stīgas.

Tāpat bīstami esot tas, ka multenē meitene veic dažādas bīstamas darbības bez sekām.

Speciālisti skaidro, ka vecākiem, kas izvēlas rādīt saviem bērnim Mašu un Lāci, esot savām atvasēm jāpaskaidro, ka tā ir tikai multene, un reālajā dzīvē tā nenotiek. Un arī tad neesot nekādu garantiju, kas tas neatstās negatīvu ietekmi uz jūsu atvasi…

Kāda ir jūsu pieredze ar šo multeni? Vai esat novērojuši savam bērnam līdzīgu uzvedību, vai arī tieši otrādi – pieredze ir pozitīva?