Daži ieteikumi kā uzlabot Wi-Fi interneta ātrumu mājās


Foto: Pixabay
Ja šķiet, ka pakalpojumu sniedzējs ir labs, interneta ātrums pie pieslēguma bija tīri labs, bet tomēr internets bremzē, nelādējas. Ja ir nācies ar to saskarties tad šis raksts ir tieši jums

Jūs vainojat šos interneta pakalpojumu sniedzējus, kuri tikai naudu plēš, bet paši novietojuši rūteri tā, ka apkārtējie priekšmeti vienkārši noslāpē signālu. Ieskatīsimies šajā jautājumā.

Bez interneta mūsdienās nekur. Ziņas pašas no sevis neizlasīsies, filmas – neuzskatīsies. Viss tagad saistīts ar internetu! Un ja vēl tas visu laiku bremzē – tad tas vispār neder. Arī man bija šāda problēma, ilgi mocījos, mainīju rūterus, bet izrādījās, ka viss ir daudz vienkāršāk.

Paziņa ieminējās, ka vietā, kur man stāv rūteris, signālu noslāpē apkārtne, un viss. Pietika tikai pareizi to pārvietot, un viss sāka darboties. Eh, bet es taču domāju, ka visu zinu!


Foto: Pixabay

Kur noteikti nevajadzētu likt rūteri

Rūteri noteikti nevajadzētu novietot tuvu mikroviļņu krāsnīm un citiem elektroierīcēm, jo interneta signālu traucē citu frekvenču viļņi. Tāpat ir svarīgi, cik daudz ierīču un šķēršļu būs signāla ceļā (vismazāk traucējumu būs, ja rūteris novietots pie griestiem).

Nekad nelieciet rūteri pretī spoguļiem un citām atstarojošām virsmām. Kā daudzi atceras no fizikas stundām skolā – vilnis (gan skaņas, gan augstfrekvences) atstarojas, ja sastopas ar šādu virsmu. Aiz šādiem objektiem signāls var vispār pazust vai ievērojami vājināties.

Mūsdienu dzīvokļos ir ļoti grūti novietot rūteri tā, lai tas būtu redzams no visām istabām un signālam nebūtu nekādu šķēršļu (izņemot studijas tipa dzīvokļus vai moderni iekārtotus open-space telpas). Šādos gadījumos vajadzētu izvairīties no rūtera novietošanas aiz nesošajām sienām.


Foto: ekrānuzņēmums

Pareiza uzstādīšana

Galvenais noteikums, kam jāseko, uzstādot rūteri dzīvoklī: no rūtera līdz datoram vai viedtālrunim nedrīkst būt vairāk par divām sienām. Parasti rūteri novieto starp koridoru un istabu, bet, ja tādas iespējas nav, nāksies vien saskaitīt sienas. Rūtera antenām jābūt novietotām vertikāli, tas palīdz labākam signāla izplatījumam.

Nākamais svarīgais faktors – uzstādīšanas augstums. Jo augstāk, jo labāk. Tāpēc ieteicams to novietot uz priekšnama skapja vai pie sienas pie griestiem (neaizmirstam saskaitīt sienas!).

Tāpat jāizvairās no novietošanas pie logiem. Šādā gadījumā Wi-Fi signāls tiks sūtīts arī uz kaimiņu mājām, bet jūsu dzīvoklī būs vājš pārklājums. Nevajag likt rūteri pie metāla priekšmetiem, piemēram, apkures caurulēm un radiatoriem, kā arī uz grīdas vai istabas stūros.

 

Lasi vēl: Kā kaimiņš saņēma lielu soda naudu par ūdens skaitītāju, bez jebkādas pārbaudes


Foto: ekrānuzņēmums

Ja jums mājās ir viedās kolonnas, kontaktligzdas vai slēdži, rūterim jābūt redzamam šīm ierīcēm. Parasti tās darbojas 2,4 GHz frekvencē, kas ir ļoti noslogota ar citiem savienojumiem. Tāpēc, lai nezaudētu savienojumu, rūteri vai ierīces jāpietuvina vienam otram. Nekad nelieciet rūterus skapjos. Tur tie var pārkarst un labākajā gadījumā izkust, bet sliktākajā – izraisīt aizdegšanos.

Tāpēc vispirms pārbaudiet, vai ir izpildīti visi rūtera uzstādīšanas nosacījumi, un tikai tad sāciet sūdzēties par pakalpojumu sniedzēju.
Es vienkārši pārvietoju rūteri no stūra uz priekšnamiņa vidu, un – o, brīnums – viss aizlidoja!

Lai gan sākumā biju skeptiska pret šo ideju. Tāpēc – uz priekšu! Ceru, ka raksts bija noderīgs. Tikmēr piesekojiet, spiediet “patīk”. Man vēl ir daudz noderīgas informācijas!