Šo iedzimto defektu 1864. gadā pirmo reizi dokumentēja ārsts Vans Heusingers. Taču par to nebija daudz informācijas, līdz evolūcijas biologs un zivju paleontologs Nīls Šubins dalījās ar savu ideju. Šubins uzskata, ka šie caurumiņi ausīs varētu būt evolūcijas laikā saglabājusies palieka no zivju žaunām.
Ja mēs pētām zivs žaunas no embrija līdz pieaugušā veidolam, mēs varam pamanīt cilvēka žokļu, ausu, balsenes un rīkles pirmsākumus. Kauli, muskuļi, nervi un artērijas visi attīstās žaunu pusloku iekšpusē.
Lasi vēl: Lūk, kā dzīvo sieviete, kurai ir alerģija burtiski pret visu, ieskaitot savu vīru
Šobrīd tu varētu domāt, ka tavam ķermenim nav nekā daudz līdzīga ar zivi,” saka zinātnieks Šubins, “Taču es redzu lielu līdzību.”
Zivis ir ne tikai pirmie dzīvnieki, kam izveidojās kaulu skelets, bet arī pirmie dzīvnieki uz Zemes vispār. Ticiet tam vai ne, bet ikviens dzīvnieks, ko mūsdienās var sastapt pasaulē, ir cēlies no zivs. Pat cilvēka galvas nervu izkārtojums ir līdzīgs tam, kā tie izkārtoti zivī.
Vairāk par šo fenomenu vari uzzināt šajā video:
https://www.youtube.com/watch?v=0BlAVkcGEso
Avots: viralthread.com
Tevi noteikti interesēs
- Raža būs pilniem spaiņiem – izmēģiniet šo vienkāršo, bet interesanto vācu gurķu stādīšanas metodiby Anete Vītola
- Cik bieži autovadītājiem jāpārbauda redze un ar kādu sodu tas var beigties, ja to nedaraby Sandra Ločmele
- Cik lielu summu drīkst saņemt bankas kontā no tuviniekiem, draugiem un paziņām – zināms kādu robežu nepārkāptby Sandra Ločmele