Dažiem var nākties atkārtoti kārtot gan teorētisko pārbaudījumu, gan arī CSDD braukšanas eksāmenu – zināms kāpēc

Dažiem cilvēkiem var nākties vēlreiz kārtot gan teorētisko pārbaudījumu, gan CSDD vadīšanas eksāmenu – un tagad ir skaidrs, kāpēc tas var būt nepieciešams. Noskaidrosim ko jāņem vērā. 

Katram autovadītājam, neatkarīgi no tā, cik bieži viņš izmanto savu automašīnu, ir jāpievērš uzmanība vadītāja apliecības derīguma termiņam. Ja šis termiņš ir beidzies, apliecība obligāti jāapmaina. Ir stājies spēkā jauns likums, kas nosaka – vadītāja apliecība jāapmaina trīs gadu laikā pēc tās derīguma termiņa beigām. Jāņem vērā, ka šis regulējums tiek piemērots ar atpakaļejošu spēku, proti, trīs gadu periods sāk skaitīties no 2022. gada.

CSDD pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters raidījumā “4. studija” skaidro, ka, ja vadītāja apliecība zaudējusi derīgumu, cilvēkam ir trīs gadi, kuru laikā viņš var to apmainīt bez papildus pārbaudījumiem. Tomēr, ja šis termiņš tiek pārsniegts – piemēram, apliecības derīgums beidzies jau 2022. gadā un kopš tā laika ir pagājuši trīs gadi – tad apliecība vairs nav derīga. Šādā gadījumā, lai atjaunotu tās spēkā esamību, autovadītājam būs jākārto gan teorētiskais, gan praktiskais CSDD eksāmens.

Mālmeisters norāda, ka pēc tik ilga pārtraukuma var būt zudušas vai būtiski pasliktinājušās transportlīdzekļa vadīšanas prasmes. Tāpēc CSDD mērķis ir nodrošināt satiksmes drošību, pārbaudot, vai personas, kas ilgstoši nav piedalījušās ceļu satiksmē, joprojām pārzina satiksmes noteikumus un spēj droši vadīt transportlīdzekli.

Jaunā likuma ieviešana uzsver nepieciešamību regulāri pārskatīt vadītāja apliecības derīguma termiņu un izvērtēt tās savlaicīgas apmaiņas nepieciešamību, īpaši tiem vadītājiem, kuri ilgstoši nav aktīvi piedalījušies ceļu satiksmē.

Vēl interesanti par numurzīmēm..

Lasi vēl: Pāragri 24 gadu vecumā mūžībā aizsaukta kādreizējā bērnu aktrise, kurai tika dotas atpazīstamas lomas

Pēc 14 gadu ilgas pazušanas kāda sievietes automašīnas numura zīme beidzot tika atrasta, taču CSDD neļāva viņai to paturēt, bet gan izsolīja citiem interesentiem. Šīs situācijas dēļ sieviete vērsusies tiesā.

“Manai automašīnai bija reģistrācijas numurs AD-7777, kuru es iegādājos no pazīstamiem cilvēkiem,” stāsta Daiga Laterere, kura uzskata, ka CSDD rīkojusies negodīgi. “Kad man kā amatpersonai bija jāiesniedz deklarācija un kļuva skaidrs, ka automašīna joprojām ir reģistrēta, to norakstījām. Taču šajā procesā numura zīme vienkārši pazuda.”

Daiga uzsver, ka ir ievērojusi visas procedūras, lai saglabātu numuru, tostarp nodevusi to glabāšanā. Viņa vērsās Liepājas administratīvajā tiesā ar lūgumu uzlikt pagaidu aizliegumu CSDD pārdot konkrēto reģistrācijas numuru – AD-7777 – citiem. Tomēr tiesa nolēma, ka CSDD bija tiesības šo numuru piedāvāt sabiedrībai.

Tā kā šim numuram esot īpaša emocionāla nozīme, Daiga nolēma piedalīties publiskajā izsolē un mēģināt atgūt savu kādreizējo numuru, pat samaksājot 500 eiro, kā tika prasīts.

“Man pienāca paziņojums, ka esmu reģistrējusi šo numuru, taču, ievadot drošības kodu, tas tika atzīts par kļūdainu. Mēģināju vēl divas reizes – atkal neveiksmīgi. Un ceturtajā reizē jau saņēmu ziņu, ka numurs ir reģistrēts citai personai. Viss šis process aizņēma vien trīs minūtes,” stāsta Daiga.