Šie maigie un patiesībā pat nekaprīzie ziedi neatstās vienaldzīgu nevienu. Uzziniet, kāda veida zieds tas ir un kā to pareizi kopt. Un kas tajā ir visburvīgākais – tas smaržo tik pasakaini, ka neviens nepaliks vienaldzīgs, ieejot jūsu dārzā.
Vai vēlaties, lai kaimiņi ar apbrīnu skatītos uz jūsu puķu dobi? Pēdējos gados ainavu dizaineri aizvien biežāk iesaka izmantot šos augus privātajos dārzos, lai tos pārvērstu patiešām par skaistiem. Dārza dizainere Sušilova dalījusies ar galvenajiem šī satriecošā auga veiksmīgas audzēšanas un kopšanas noslēpumiem.
Šie ziedi padarīs jūsu dārzu ne tikai stilīgu un izskatīgu, bet arī piepildīs to ar neatkārtojamu aromātu. Kas tas ir par augu? Tā ir lillija – kalla.
Kā izvēlēties pareizu vietu stādīšanai?
Kallām labāk piemērotas būs tādas vietas, kur ir izkliedēta gaisma, kur pusdienlaikā nav dedzinošu karstu un tiešu saules staru. Lai nodrošinātu labāku iesakņošanos, pirms stādīšanas atklātā zemē ieteicams kallas bumbuļus iepriekš ieaudzēt konteineros ar irdenu, nedaudz skābu augsni. Svarīgi tos stādīt pēc tam, kad ir pagājuši pavasara sali. Pretējā gadījumā augs var neieaugties.
Lasi vēl: Gaisa temperatūra var uzsilt līdz +23 grādiem: laika zīmju vērotājs Bukšs pavēstī, kurā datumā aprīlī varam gaidīt noturīga un silta pavasara iestāšanos
Kā to kopt?
Šie ziedi mīl mēslojumu, taču ar mēru – pietiks, ja kallas pabarosiet trīs reizes sezonā. Ziedēšana ilgst aptuveni divus mēnešus, pēc tam labāk ir noņemt kātiņus, lai augs varētu savu enerģiju koncentrēt bumbuļu attīstībai.
Meteorologs Toms Bricis izsaka prognozes: cik ilgi Latvijā saglabāsies pēkšņais, ziemīgais aukstums
Kā to sagatavot pārziemošanai?
Rudenī, apmēram oktobrī (atkarīgs no laika apstākļiem), bumbuļi rūpīgi jāizrok no dobēm, tie jānomazgā, tomēr nevajag uzreiz ņemt nost pavisam saknes. Lai tās paliek uz dažām nedēļām, lai barības vielas pilnībā nonāktu bumbuļos. Tikai pēc tam var sākt to apgriešanu un sagatavošanu uzglabāšanai vēsā, vēlams tumšā, vietā līdz pavasarim.