Modes mākslinieks un dārznieks Dāvids vējainā ziemas dienā izlēmis saviem “sekotājiem” soctīklos parādīt, cik neparasta egle mājo viņa dārzā. Tā tiešām ir neparasta egle!
Dāvids pirms vairākiem gadiem kopā ar ģimeni pārcēlās no dzīves Rīgā, lika mierā savu pamatdarbu – modes dizaineris, jo viņam bija gadījies kāds ļoti kašķīgs klients, kam nepatika ne tikai Dāvida darinātā žakete, bet viņš pat pamanījās sākt tiesāties.
Pēc tam Dāvids nolēmis, ka pietiek “krāmēties” ar tādiem klientiem, un ir jādara kaut kas, par ko atbildīgs ir tikai un vienīgi pats, un pats nav atkarīgs ne no viena šajā pasaulē. Tā nu pievērsies tomātu audzēšanai, kā rezultātā, kad sākas sezona – Dāvida ģimenes mājā Bauskas pusē, lielajās siltumnīcās ir pilns ar tomātiem.
Šajā reizē viņš kopā ar savu sunīti Orīti iznācis savā apsnigušajā dārzā, lai pastāstītu un parādītu saviem sekotājiem par kaut ko patiešām neparastu:
Cilvēkiiii! Mēs ar Orīti iznācām ārā pastaigāties, laiks nu ir tāds, ka man jau visi nagi nosaluši. Bet te ir dzeltena egle! Mēs katru pavasari braucām gar grāvmalām, gar mežmalām, rakām ārā mazas eglītes, un stādījām. Nu, kādus gadus trīs… Dažas egles diezgan slikti ieaugās. Un, rau, viena no tām eglēm ir galīgi dzeltena!
Lasi vēl: Modes mākslinieks un dārznieks Dāvids parāda triku, kā apčakarēt lokus, lai tie ražotu cauru gadu (video)
Viņa nāk no kaut kādas grāvmalas, viņa nav pirkta nekādā stādaudzētavā… Nu jau būs gandrīz kādi 10 gadi. Un tāda viņa ir – galīgi dzeltena, drīz būs dzeltena kā citrons! Vasarā viņa arī diez ko zaļa nepaliek. Tāda nu man ir tā dzeltenā elge!
Pieredzējuši dārznieki uzsver, ka egles dzeltēšana var notikt vairāku iemeslu dēļ, piemēram, to var ietekmēt dažādi vides faktori, kaitēkļi utt.
Viens no iespējamajiem iemesliem ir nepietiekams ūdens daudzums – ja egles saknes nesaņem pietiekoši daudz ūdens, tās var sākt dzeltēt.
Otrs faktors – egles ir jutīgas pret mitruma līmeni, un gan pārāk sausa, gan pārāk mitra augsne var izraisīt kociņa dzeltēšanu. Tātad, pārmērīgs mitrums tām labu nedara.
Trešais – egles, kas aug slikti apstrādātās vai barības vielu trūkumā esošās augsnēs, var sākt dzeltēt, jo nesaņem pietiekoši labu uzturu.
Ceturtais – egli ietekmē arī vides faktori: pēkšņas temperatūras izmaiņas, piesārņojums vai vējš, var radīt stresu eglēm, kas var novest pie to dzeltēšanas.
Piektais – vecākām eglēm ir tendence nomainīt savas vecās skujas un tas ir dabisks process. Šajā gadījumā dzeltēšana tomēr parasti notiek līdz ar sezonālām izmaiņām.
Sestais – ziemā, ja kokam ir aizkavēta augšana vai sals bojā jaunās skujas, arī tad kociņš var dzeltēt.
View this post on Instagram