Šajā rakstā dalāmies ar praktiskiem padomiem un risinājumiem, kas var būt ļoti vērtīgi, lai novērstu kondensāta veidošanos uz jūsu PVC (plastmasas) logiem. Tas īpaši aktuāli, ja augsta mitruma dēļ rodas pelējuma risks.
Logu svīšana ir bieža un būtiska problēma. Šajā rakstā esam apkopojuši galvenos kondensāta veidošanās iemeslus un efektīvus risinājumus. Izmantojiet šos padomus, lai novērstu problēmu!
PVC logi ir zināmi ar to, ka efektīvāk saglabā siltumu mājā nekā koka logi. Tas ir saistīts ar to, ka koka logi mēdz ielaist aukstu gaisu caur spraugām starp rāmi un stiklu. Tomēr koka logiem ir priekšrocība – tie ir izgatavoti no dabīga materiāla, atšķirībā no plastmasas logiem. Lai gan PVC logi nodrošina lielāku hermētiskumu, tas var apgrūtināt telpu dabisko vēdināšanu.
Logu sagatavošana vasarā
Veicot telpu remontu, ir vērts pievērst uzmanību siltumizolācijas uzlabošanai, kas ziemā palīdzēs ietaupīt uz apkures rēķina, kā arī nodrošināt efektīvu ventilāciju, lai novērstu mitruma un pelējuma problēmas.
Vasaras laikā, mainot logus, mitruma un rasas veidošanās parasti nesagādā grūtības, jo karstajā laikā telpas bieži tiek vēdinātas, nodrošinot labu gaisa cirkulāciju.
Kā padomju laika rotaslietas var ietekmēt sievieti
Mitrumu uz logiem visbiežāk var pamanīt tikai lietus laikā. Tomēr ar rudens iestāšanos problēma kļūst īpaši pamanāma, īpaši, ja telpā nav apkures un cenšamies taupīt siltumu, neventilējot telpas, lai pasargātos no aukstuma. Šāda pieeja noved pie paaugstināta mitruma līmeņa, kas negatīvi ietekmē logus.
No kurienes rodas kondensāts?
Hermētiskums, kombinējoties ar apkures un gaisa plūsmas traucējumiem telpā, var izraisīt kondensāta veidošanos. Kondensāts uz logiem sāk veidoties, kad telpas temperatūra nokrītas zem 18°C.
Parasti kondensāts sāk aktīvi veidoties rudenī un ziemā, kad ir ieslēgta apkure un ārējā temperatūra ir ievērojami zemāka nekā telpās.
Pārlūko nākamo lapu, lai uzzinātu, kā novērst kondensāta veidošanos un logu mitrināšanos.