Eksperti ir droši, ka dēļ klimatu anomālijām mūs nākotnē gaida lielas problēmas

Eksperti ir pārliecināti, ka klimata anomālijas nākotnē radīs nopietnas problēmas. Klimata pārmaiņas īpaši smagi skārušas ledājus, kuri turpina zaudēt masu.

Pēdējo trīsdesmit gadu laikā pasaule ir pieredzējusi straujas klimata pārmaiņas, kas būtiski ietekmē gan cilvēku dzīvi, gan dabas sistēmas.

2023.gads ir izcēlies ar nopietnu sausumu, seklām upēm un ūdens trūkumu, ko ANO ir atzinusi par sausāko gadu pēdējās trīs desmitgadēs. Pasaules Meteoroloģijas organizācijas (PMO) ziņojumā ir uzsvērts, ka šādi notikumi rada riskus ūdens resursu stabilitātei miljoniem cilvēku.

Klimata pārmaiņas ir novedušas pie “haotiska” hidroloģiskā cikla, kas dažādos pasaules reģionos izraisa gan ūdens pārpalikumu, gan deficītu.

Pašlaik apmēram 3,6 miljardiem cilvēku katru gadu vismaz vienu mēnesi ir problēmas ar piekļuvi ūdenim. Paredzams, ka līdz 2050. gadam šis skaitlis varētu pieaugt līdz 5 miljardiem. Turklāt 70% saldūdens tiek izmantoti lauksaimniecībā, vēl vairāk saasinot situāciju.

Klimata pārmaiņas ir smagi skārušas ledājus, kas turpina zaudēt masu, radot risku ūdensapgādei miljoniem cilvēku, īpaši Dienvidamerikā, kur ūdens līmenis Amazonē un Titikakas ezerā ir sasniedzis vēsturiski zemākos rādītājus.

Lasi vēl: 3 zvaigžņu zīmes, kuru pārstāvjiem novembrī pavērsies pārsteidzošas iespējas

Antarktīdas apzaļumošanās ir arī signāls par būtiskām izmaiņām ekosistēmās. Pētījumā, kas publicēts žurnālā Nature Geoscience, norādīts, ka Antarktikas pussalas veģetācijas platība ir ievērojami pieaugusi, kas var radīt lielas pārmaiņas reģiona ekosistēmās.

Globālās sasilšanas ietekme skar arī slēpošanas industriju. Temperatūras kāpuma un nestabilu snigšanas apstākļu dēļ daži kūrorti ir spiesti izmantot mākslīgo sniegu, lai nodrošinātu sezonu.

Tomēr lielas problēmas ir saistītas tieši ar Antarktīdu, lūkosim tālāk. 

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Leave a Comment