Eksperti ir nosaukuši vienu telpu, kurā nekad nevajadzētu žāvēt drēbes, lai nebūtu nopietnu problēmu

Iestājoties aukstam laikam, cilvēki bieži vien nevar izlemt, kur tieši žāvēt lietas, lai tās pienācīgi izžūtu. Tajā pašā laikā eksperti brīdina, ka mitru veļu nedrīkst žāvēt telpās, un jo īpaši iesaka to nelikt guļamistabā.

Pēc pētnieku domām, šāda žāvēšanas metode var radīt pelējumu, mitrumu un izraisīt fiziskās labsajūtas problēmas. Tas var radīt virkni ilgtermiņa grūtību, ar kurām būs grūti tikt galā.

“Mitras veļas uzglabāšana dzīvojamās telpās ne tikai veicina pelējuma un mitruma veidošanos, bet var izraisīt arī elpošanas traucējumus, turklāt mitrai veļai var būt arī nepatīkama smaka. Guļamistaba ir viena no telpām, kurā jūs pavadāt visvairāk laika,” brīdina In The Wash eksperti.

Eksperti norādīja, ka mitra veļa veicina pelējuma veidošanos, mitruma veidošanos un iespējamas fiziskās labsajūtas problēmas, tāpēc labāk to turēt prom no telpas, kurā uzturaties visvairāk.

“Veļas žāvēšana šādos slikti iekārtotos apstākļos var palielināt pelējuma infekcijas iespējamību. Tas, savukārt, var radīt nopietnākus labsajūtas sarežģījumus guļamistabas iemītniekiem, mitrums šajā telpā var izraisīt virkni strukturālu problēmu, un tas var izmaksāt dārgi,” skaidroja eksperti.

Lai atrisinātu šo problēmu, The Bed Kingdom eksperti iesaka izmantot gaisa sausinātāju, lai telpā nodrošinātu drēbju vēdināšanu. Pateicoties gaisa susinātājam, telpā tiks sasniegts vēlamais relatīvā mitruma līmenis.

“Nežāvējiet drēbes uz radiatoriem, jo tas var izraisīt pelējuma veidošanos mājoklī un izraisīt alerģijas vai pat plaušu problēmas. Tie arī aiztur siltumu, tāpēc jūsu mājoklis nesasilst tik daudz, bet apkures katls strādā intensīvāk, kas galu galā jums izmaksās dārgāk. Fēns pirms gaisa susinātāja patērē daudz mazāk enerģijas,” teica eksperti.

Eksperti arī iesaka nelielās telpās fēnu novietot pēc iespējas tuvāk siltuma avotam, lai lietas izžūtu ātrāk. Ja iespējams, turiet aizvērtas arī durvis.

 

 

Leave a Comment