Eksperti noskaidrojuši, kāpēc kaķis pēkšņi sāk skraidīt pa mājokli kā traks – iemesli var būt vairāki

Kaķiem ir tendence uztvert dzīvi ar zināmu “filozofisku” pieeju. Taču ik pa laikam mūsu pūkainie draugi nolemj izkāpt no savas mierīgā domātāja lomas un sarīko īstu haosu mājās.

Kāpēc kaķis pēkšņi sāk trakot pa māju (vai kādu citu vietu) it kā viņam pēkšņi kaut kas būtu noticis? Eksperti skaidro šīs uzvedības iemeslus.

Kaķi ir pazīstami ar savu neparedzamo un reizēm komisko uzvedību, un viens no visbiežāk novērotajiem fenomēniem ir pēkšņas enerģijas lēkmes, kad viņi sāk skraidīt pa māju kā traki. Lai gan tas var šķist dīvaini, šai uzvedībai ir vairāki iemesli.

Viens no galvenajiem iemesliem ir uzkrātā enerģija. Kaķi, īpaši iekštelpās dzīvojošie, bieži negūst pietiekami daudz fiziskās aktivitātes, tāpēc uzkrātā enerģija reizēm izlaužas pēkšņā skriešanā un lēkāšanā. Tas ir viņu veids, kā izpausties un izkustēties, īpaši pēc ilgas snaudas. Bet tas nebūt nav vienīgais iemesls…

 

Uzmanības deficīts

Tavam spalvainajam draugam, tāpat kā mums visiem, mēdz būt garlaicīgi. Ja kaķim trūkst uzmanības vai viņš ir enerģijas pārpilns un nav kur to likt, tad nēsāšanās pa mājokli viņam kļūst par sava veida fitnesu.

Šis ir viņa veids, kā pateikt: “Ei, pievērsiet man uzmanību, es te rādu trikus tāpat kā Džekijs Čans!”

Tavs kaķis vienkārši alkst pēc uzmanības un aktīvas laika pavadīšanas. Kad dzīvniekam ir pārāk daudz neiztērētas enerģijas, viņa ķepas sāk darboties kā bundzinieka rokas. Kaķis “pārslēdzas” turbo režīmā un sāk lēkšot pa māju, kamēr saimnieki sēž neizpratnē.

Dažreiz kaķi, īpaši jauni, jūtas burtiski kā mazas rokzvaigznes, ar savu enerģiju gatavi “uzspridzināt stadionu”, kurā pulcējušies fani.

Šādos brīžos skriešana, lēkšana un nēsāšanās pa māju kļūst par sava veida augstāko mākslu, neapmierinātas dzīvības enerģijas izpausmi. Kaķa acīs katrs dīvāns ir šķērslis ceļā uz uzvaru, bet paklājs ir pašu drosmīgāko triku lauks.

Kaķis ir izsalcis un lūdz viņu pabarot

Ja kaķis nolemj, ka ir pienācis laiks vakariņām, viņš nevilcināsies izmantot visas savas manipulatīvās prasmes, lai pievērstu tavu uzmanību.

Skriešana uz priekšu un atpakaļ, skaļa trokšņošana un bezkaunīga lūkošanās uz tevi ir taktika, ko dzīvnieks izmantotu savvaļā, lai iezīmētu savu teritoriju. Šajā gadījumā teritorija ir tava virtuve, un viņš pieprasa savu daļu “laupījuma”.

Tātad – ja tavs līdzsvarotais un mierīgais kaķis pēkšņi pārvēršas par aktīvu “skatuves mākslinieku” vai organizē sava veida revolūciju tavā mājoklī, viņu, iespējams, vajag tikai pacienāt ar nelielu gardumu.

Kaķis gatavojas doties uz tualeti, lai nokārtotu lielās darīšanas

Arī steidzama vajadzība doties uz tualeti var izraisīt ekstrēmu skraidīšanu. Atceries, ka dabiskās vajadzības nevar aizkavēt! Šis ir brīdis, kad tavs pūkains draugs steidzas pretī pakaišu kastītei, izliekoties, ka tas ir liels noslēpums.

Tomēr, protams, ir svarīgi arī sekot līdzi mājdzīvnieka vispārējai vese**ībai un pārliecināties, ka aiz rotaļīguma neslēpjas sāpes vai diskomforts. Ja šāda uzvedība turpinās vai ir citas dīvainas pazīmes, var būt nepieciešama veterinārā palīdzība.

Trauksmes signāls: kaķim sāp

Ik pa laikam mūsu jaukie kaķi, būdami patiesi sāpju maskēšanas meistari, nolemj savas ciešanas slēpt aiz jautrības un aktivitāšu fasādes. Kad pūkains draugs pēkšņi pārvēršas par Džekiju Čanu, tas varētu būt viņa veids, kā novērst tavu uzmanību no fakta, ka kaut kas ar viņu nav kārtībā.

Tā vietā, lai parādītu sāpju vai diskomforta pazīmes, kaķis nolemj novērst tavu uzmanību ar savām akrobātiskajām izpausmēm. Tomēr pieredzējuši kaķu saimnieki zina, ka pēkšņas izmaiņas uzvedībā var liecināt, ka viņu pūkainais mīlulis nejūtas labi.

Ja tavs kaķis turpina uzvesties neparasti, īpaši, ja tas ir saistīts ar apetītes un vispārējā stāvokļa izmaiņām, ir svarīgi pievērst uzmanību šiem signāliem.

Kaķim var būt sāpes vai citas ves**ības problēmas. Šajā gadījumā steidzami jāmeklē veterinārārsta palīdzība. Esi uzmanīgs pret savu murrājošo draugu, jo aiz viņa rotaļīgās uzvedības var slēpties kluss lūgums pēc palīdzības.

Kaķim sācies meklēšanās periods, viņš ir hormonāli nestabils

Reizēm pūkainie draugi pāriet “iemīlēšanās” režīmā un viņu uzvedība kļūst nevaldāma. Tas ir normāli, taču, ja neplāno iegūt jaunus ģimenes locekļus, ir prātīgi sazināties ar veterinārārstu, lai pārrunātu jautājumu par sterilizāciju vai kastrāciju.

Izprotot, ka šajā periodā kaķa uzvedību nosaka dabiski instinkti un hormonālās izmaiņas, tu labāk spēsi tikt galā ar šo īslaicīgo parādību. Šajā periodā kaķis var būt īpaši prasīgs; dažreiz dzīvniekam var būt nepieciešama papildu uzmanība un aprūpe.

 

Tāpēc – ja tavs kaķis pēkšņi pārvēršas par viesuļvētru, nekrīti panikā. Varbūt tavs mīlulis vienkārši vēlas uzmanību vai mēģina dalīties savos “dzīves noslēpumos”. Bet, ja kopā ar aktivitātes vētru pamani trauksmes zvanus, nekavējoties sazinies ar veterinārārstu.

Ja esi kaķa saimnieks, laipni lūgts komentāros pastāstīt, kā tu atpazīsti sava pūkainā drauga vajadzības. Būsim arī pateicīgi, ja dalīsies ar rakstu sociālajos tīklos!

 

Leave a Comment