Emocionāli izskanējis Integratīvā mākslas festivāla Nāc līdzās! Lielkoncerts

Vakar – 7.maijā VEF Kultūras pilī valdīja emociju virsotnes gan pašu dalībnieku sirdīs, gan skatītāju rindās. Un kā gan ne, ja uz skatuves uzstājās pāri par 300 bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem ar īpašiem talantiem. Lielkoncerts apvienoja visspilgtākos talantus no visas Latvijas reģioniem.

Rīgā ieradās labākie priekšnesumu izpildītāji visdažādākajos skatuves mākslas žanros – skanēja gan dziesmas, tika izdejotas dejas un skatītāji varēja baudīt skaistus mūzikas instrumentu izpildījumus. Lai arī visi dalībnieki bija cilvēki ar īpašām vajadzībām plašā vecuma amplitūdā, viņi spilgti apliecināja savu varēšanu, parādīja savu talantu kādā no skatuves mākslas žanriem.

Festivāla mākslinieciskā direktore Sarma Freiberga uzsver domu, ka šis festivāls ir ieņēmis nozīmīgu vietu cilvēku ar dažādām invaliditātēm un garīgās attīstības traucējumiem dzīvēs, jo tas ļauj viņiem izpausties visdažādākajās radošajās formās, ļauj sevi apliecināt kā spējīgām un talantīgām personībām, kas viņiem un viņu tuviniekiem ir ļoti svarīgi. Festivāla norisēm ir nozīmīgs pienesums iekļaujošas sabiedrības veidošanā, jo tas atklāj cilvēku ar īpašām vajadzībām talantus un spēju ieguldīt savu potenciālu kopīgajā mērķī – veidot sabiedrību atvērtu, saprotošu, līdzdomājošu un atbalstošu.

Lielkoncerta priekšnesumus vērtēja kompetenta žūrijas komisija: komponists un mūziķis Rihards Zaļupe, Rīgas Doma kora skolas vokālās mākslas pedagoģe Valda Dzene, režisors Valdis Pavlovskis, mūziķis Gatis Mūrnieks, fonda valdes locekle Marta Bieriņa un festivāla mākslinieciskā direktore, fonda Nāc līdzās! vadītāja Sarma Freiberga. Žūrija no 41 priekšnesuma izvirzīja 12 Laureātus un 4 Zelta laureātus, kuri gūs iespēju piedalīties Ziemassvētku labdarības koncertā “Nāc līdzās Ziemassvētkos!”, kurš notiks Torņakalna baznīcā 15.decembrī. Par Laureātiem kļuva Rīgas 5.internātpamatskolas audzēkņi, Elība Beļinska no Viesītes, Gaismas internātpamatskola, “Mazās bitītes”no Valmieras Gaujas krasta vidusskolas, Liep’jnieki no Līvupes pamatskolas un Kirils Švidčenko, Rīgas 1.speciālās internātpamatskolas ritma grupa, Neredzīgo biedrības dziedātāji Renāte Jakovļeva un Antons Sņegovs, Kaspars Grigāns no Tilžas un biedrība “Mēs saviem bērniem”no Madonas. Zelta laureātu titulu saglabāja Kristiāna Bērziņa no Aizputes, Daugavpils Stropu pamatskolas dejotāji, perkusionists Dāvis Andersons no Rīgas un repotājs Kristaps Kaņuks no Kuldīgas. Absolūtā laureāta nosaukumu La Grande Laureata ieguva festivāla ilglaicīgās dalībnieces Līva Paula Paleja un Maija Fogele. Ceļš līdz šim godpilnajam nosaukumam meitenēm bija 10 gadu sekmīga dalība festivālā.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Foto no festivāla norisēm linkā epastā. Foto – Ruslans Antropovs

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru