Es ilgi nesapratu, kāpēc klaigājošu vārnu nedrīkst dzīt prom… Līdz sapratu, cik nopietna kļūda tā var būt

Ja vārna piezemējas tuvu un sāk trokšņot, daudzi uzskata, ka tas ir pozitīvs signāls. Daudzās pasaules vietās tiek uzskatīts, ka vārnas ķērkšana ir bagātības un veiksmes vēstneša zīme. Tāpēc, kad nākamreiz šķitīs, ka vārnas troksnis aiz loga ir traucējošs, atcerieties šo ticējumu!

Ja vārna sēž uz palodzes vai mājas jumta, tas tiek uzskatīts par zīmi, ka drīz vien tie, kas vēl ir vieni paši, satiks savu otro pusīti.

 

Ja ceļojuma laikā dzirdat vārnas klaigāšanu, tas tiek uzskatīts par labu zīmi, ka ceļojums būs veiksmīgs.

Ja novērojat divas vārnas, kas baro viena otru, tas tiek uzskatīts par zīmi, ka drīz būs kāzas cilvēkam, kurš šo mirkli piedzīvo.

Latvijā sastopamas vairākas varnu sugas, visbiežāk ir parastā varna (Corvus corone) un pelēkā varna (Corvus cornix). Parastā varna ir pilnībā melna, savukārt pelēkā varna ir pelēka ar melniem spārniem un galvu. Šīs sugas ir izplatītas visā Latvijā un pielāgojušās dažādām dzīvotnēm, bieži sastopamas pilsētās, lauku teritorijās un mežos. Varnas ir inteliģenti putni, kas var izmantot rīkus un pielāgoties cilvēka radītajai videi.

Vārnas ir izturīgi un pielāgojami putni, kas spēj dzīvot dažādos apstākļos – no mežiem līdz pilsētām. Šie putni bieži sastopami mūsu ikdienā, un dažādās kultūrās tiem tiek piedēvētas gan veiksmes, gan patiesības atklāsmes nozīmes. Neskatoties uz to, vārnas saglabā savu noslēpumainību un fascinē ar savu uzvedību un dzīvesveidu, pārsteidzot gan ornitologus, gan novērotājus. Tāpēc, kad nākamreiz ieraudzīsit vārnu, atcerieties, ka šie putni var slēpt daudz vairāk nekā šķiet no pirmā acu uzmetiena.