Es jums parādīšu, kā izvēlēties mandarīnus. Galvenās atšķirības starp gataviem un negataviem augļiem

 

Aizsardzība pret maldināšanu: iemācīties atpazīt apsaldētus citrusaugļus

Prakses gadu laikā ne reizi vien esmu sastapies ar saldētiem mandarīniem. Transportēšanas laikā temperatūra nekad nedrīkst pazemināties zem +6-8 grādiem – tas ir būtiski kvalitātes uzturēšanai. Ja augļi ir sasaluši un atkausēti, tos var viegli atpazīt pēc vairākām pazīmēm. Miza kļūst vaļīga. Saspiežot, ir dzirdama raksturīga krakšķoša skaņa – iekšpusē izveidojušies nelieli ledus gabaliņi.

Es vienmēr rūpīgi pārbaudu daivu savienojumus. Aukstuma skartajos augļos tie iegūst pelēcīgi brūnu nokrāsu. Ja jūs sagriežat šādu mandarīnu, mīkstums ir sauss, šķiedrains, bez sulas. Uz griezuma ir pamanāms nedabisks pelēcīgs nokrāsa. Bieži viņi mēģina saldētus citrusaugļus uzskatīt par gataviem, samazinot cenu. Taču ietaupījumi nav sabojātā garastāvokļa vērti.

Es pārbaudu katru augli atsevišķi par mīkstumu. Saldēts mandarīns bieži tiek saspiests kā vecs sūklis un neatgūst savu formu. Ja kastē atrodat vismaz vienu no tiem, labāk ir meklēt citu partiju. Parasti cieš ne tikai viens auglis, bet visa kastīte.

Un tagad es jums pastāstīšu, kur un kad labāk pirkt mandarīnus, lai iegūtu maksimālu kvalitāti par saprātīgu cenu.

Kur un kad pirkt mandarīnus

Labākais laiks pirkšanai ir no novembra beigām līdz janvāra vidum, kad tiek iegūta svaiga raža par labām cenām. Es parasti ņemu 2-3 kilogramus – ar to manai ģimenei pietiek pāris nedēļām. Ievēroju, ka lielos ķēžu veikalos augļus nereti sasaldē, un jau pārgatavojušos izliek pēc svara.

Mājās mandarīnus glabāju pieliekamajā. Pārbaudīju ar termometru – vajadzīgā temperatūra +5 grādi. Agrāk turēju ledusskapī – pārstāja smaržot un kļuva bezgaršīgi. Tagad vienā kārtā ieleju pītā groziņā. Kad mitrums noslīd zem 85%, nolieku blakus bļodu ar ūdeni – tā mandarīni neizžūst un paliek sulīgi līdz trim nedēļām.

Ik pēc divām dienām es pārskata visus augļus. Vakar atradu vienu bojātu un uzreiz izmetu. No rūgtās pieredzes zinu, ka, pametot to, pēc pāris dienām visa partija būs jāizmet. Ilgstošai uzglabāšanai ir svarīgi, lai gaiss pastāvīgi cirkulētu un temperatūra nesvārstās.

Lasi vēl: “Laimes biļete visam 2025. gadam”: Globa nosauca trīs zīmes, kuras skars veiksmes vilnis

Ziemā uz iestiklota balkona ir par aukstu – tur var sasalt augļi.

Leave a Comment