Es katru nedēļu novācu sīpollociņus, pateicoties olu paplātēm

Trīs gadus es eksperimentēju ar dažādiem traukiem uz palodzes, mēģinot nodrošināt ģimenei vienmērīgu zaļumu augšanu. Lielgabarīta trauki aizņēma daudz vietas, ūdens izplūda garām, un nekārtība kaitināja mājiniekus.

Viss mainījās, kad es apguvu audzēšanas metodi parastos olu paliktņos – tagad sīpolu zaļumi uz palodzes aug visu gadu, un mana sistēma ļauj katru nedēļu novākt svaigu ražu.

Kāpēc olu paliktņi ir ideāls risinājums

Gadu gaitā esmu izmēģinājis daudzus veidus, kā mājās audzēt garšaugus. Pieredze ir pierādījusi, ka parastas plastmasas olu paplātes ir vislabākais veids, kā veikt šo darbu. Uz standarta palodzes 30 cm platumā lieliski novietoju trīs traukus. Katrā no tiem ir 10 sīpoli – optimālais skaits regulārai ražas novākšanai.

Galvenā priekšrocība – nav jātērē nauda īpašiem traukiem, es izmantoju tos, ko parasti izmetu pēc olu pirkšanas. Sīpollociņi uz palodzes šādā sistēmā aug ātrāk, jo starp augiem ir pareizs attālums. Izlietotos sīpolus jebkurā laikā varu nomainīt pret svaigiem, netraucējot kopējo dizainu.

Izveidojiet “konveijera lentes” pastāvīgai ražas novākšanai.

Pastāvīgai zaļumu ražas novākšanai ir nepieciešami vismaz trīs paplātes. Sagatavošana ir vienkārša, bet ir svarīgi ievērot visus soļus. Vispirms es nomazgāju paplātes ar ziepēm un ūdeni un izžāvēju tās. Ar uzkarsētu korķskrūvīti katrā paplātes nodalījumā izdaru 4 caurumus – tas ir nepieciešams, lai izlaistu lieko ūdeni. Ar suši kociņiem paceļu galveno daļu no paplātes par 1,5 cm, lai gaiss varētu brīvi cirkulēt.

Sīpollociņiem z palodzes ir nepieciešams atbilstošs stādmateriāls. Es izvēlos spēcīgus 3-4 cm lielus sīpolus, bez bojājumiem un pelējuma. Notīriet no virsējās miziņas, noskalojiet siltā ūdenī un nogrieziet augšējo daļu 0,7 cm dziļumā – tā spalvas parādīsies 2 dienas agrāk.

Nākamajā sadaļā izskaidrošu, kā laistīt un uzturēt zaļumus augošus visu gadu.

Nepārtrauktas ražas princips

Praksē esmu pārliecinājies, ka panākumi ir atkarīgi no skaidra stādīšanas grafika. Ik pēc 5 dienām es stādu jaunu paplāti ar 10 sīpolpuķēm. Ja temperatūra ir 20-22 grādi, pirmās spalvas parādās pēc 4-5 dienām. Zaļie sīpoli uz palodzes divu nedēļu laikā sasniedz 15-17 cm garumu – ir pienācis laiks pirmajam griezumam. Savā praksē ievēroju svarīgu lietu: es nogriežu ne vairāk kā 60% zaļpulkstenīšu, atstājot 3-4 spalvas tālākai augšanai. Šāda pieeja ļauj izmantot vienu sīpolu 2-3 ražām. No vienas paplātes es iegūstu 150-200 gramus svaigu zaļumu.

Laistīšanai izmantoju istabas temperatūras ūdeni ar sāls piedevu – 1 tējkaroti sāls uz litru. Ziemā laistu reizi divās dienās, pavasarī – katru dienu. Ūdens tvertnē nedrīkst nostāvēties ilgāk par 30 minūtēm, citādi saknes sāk pūt.

Lasi vēl: Izrādās, ka visu mūžu esmu nepareizi lietojusi ķiplokus: pastāstīšu, ko darīju nepareizi

Nākamajā daļā dalīšos ar noslēpumiem, kā atrisināt galvenās problēmas, kas var rasties audzēšanas laikā.

 

 

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….

Leave a Comment