Es katru nedēļu novācu sīpollociņus, pateicoties olu paplātēm

 

Tipisku problēmu risināšana

Audzēšanas gadu laikā esmu saskāries ar visām iespējamām grūtībām. Kad lociņi kļūst dzelteni, pirmais, ko pārbaudu, ir laistīšana. Bieži vien cēlonis ir pārmērīgs mitrums – saknes sapūst, ja ūdens aizstājas padziļinājumā. Vāja vai lēna augšana ir aukstuma dēļ: pie temperatūras zem 18 grādiem sīpoli palēninās, uzturiet 20-22 grādu temperatūru.

Zaļajiem sīpoliem uz palodzes nepieciešams vienmērīgs apgaismojums. Es pamanīju vienkāršu risinājumu – reizi divās dienās pagriežu paplātes par 180 grādiem, citādi zaļie sīpoli tiek vilkti uz vienu pusi.

Stabilas ražas noslēpumi

Panākumu pamats – neatstājiet tukšu vietu uz palodzes. Četru cilvēku ģimenei es izmantoju sistēmu, kurā ir 4 paplātes ar 10 sīpol puķēm. Katru nedēļu stādu jaunu paplāti, uzturot 20-22 grādu temperatūru. Sīpollociņi uz palodzes dos labu ražu tikai tad, ja pareizi uzglabāsiet sagrieztus zaļumus. Pēc ražas novākšanas es nopluku lociņus ar aukstu ūdeni, nosusinu un uzglabāju traukā ar mitru salveti – šādi zaļumi saglabājas svaigi 5 dienas.

Mēneša laikā es iegūstu aptuveni 800 gramus zaļumu, izmantojot 40 sīpolu. Pavasarī pievienoju piekto paplāti – dienasgaismas laiks ir garāks, un augšana paātrinās par 20 %. Augsto zaļumu cenu periodā – no novembra līdz martam – katru mēnesi ietaupu ģimenes budžetu. Tajā pašā laikā man vienmēr pa rokai ir svaigi sīpoli bez ķimikālijām.

Lasi vēl: Kuras 4 zvaigžņu zīmes novembra vidū 2024 saņems labo vēsti — zvaigznes apkraus ar dāvanām

Svarīga piezīme par laistīšanu: Tāpēc es ar pirkstu pārbaudu augsnes mitruma saturu – ja tā ir vēsa un mitra, laistīšanu izlaižu. Pavasarī un vasarā vajadzība pēc mitruma palielinās, laistīju katru dienu nelielās porcijās.

Leave a Comment