Es piekarināju aizkaru pie siltumnīcas ieejas un tas uzreiz atrisināja daudzas problēmas

Baltblusiņas manā siltumnīcā nav. Arī naktstauriņu kāpuru nav. Šogad nolēmu aizsegt siltumnīcas ieejas ar aizkaru no veca tilla

Baltblusiņa ir sīks, balts, lidot spējīgs kukainis, kas izskatās kā mazs taurenītis. Tā dzīvo uz augu lapu apakšpuses un barojas ar augu sulu. Naktstauriņš. Kaitē nevis pats tauriņš, bet tā kāpurs (tārps), kurš iegraužas tomātu, piparu, pupiņu, kāpostu, kukurūzas u.c. augļos un lapās. Rada caurumus augļos, kas sāk pūt. Var izbojāt ražu daļēji vai pilnībā.

Un tagad domāju: kāpēc es tā nedarīju jau agrāk? Aizkars karājas jau sen.  Parasti aizkari siltumnīcas ieejā atrisināja vairākas problēmas

Pateicoties šiem auduma gabaliņiem, man:

🍃 Šogad nav naktstauriņu – tās kāpuri caururbj tomātu augļus. To bija ļoti daudz komposta bedrē, kas atrodas blakus manai siltumnīcai. Aizkars pilnībā bloķēja tai piekļuvi.

🍃 Šogad nav baltblusiņu. Es izmantoju arī citas metodes pret tām, tomēr – pirmo reizi pēc daudziem gadiem to nav vispār. Un tas vienkārši ir brīnums! Ptfu-ptfu-ptfu… Domāju, aizkars šeit nospēlēja visai būtisku lomu.

🍃 Siltumnīcā vairs neieskrien kaimiņu kaķi, tur neizklaidējas un nerīko kautiņus ar demolācijām. Vienreiz svešs kaķis gandrīz izsita sānu sienu, kad es iegāju siltumnīcā.

🍃 Nav arī nejaušu zvirbuļu – tie, parādās cilvēkam pēkšņi ienākot, triecas pret polikarbonātu.

🍃 Vispār visādu kukaiņu ir krietni mazāk. Bet tie, kā zināms, ir ļoti veiksmīgi dažādu problēmu pārnēsātāji☝

🍃 Aizkari uzsūc mitrumu, īpaši nakts laikā, kas arī ir labi. Siltumnīcā ir mazāks mitrums. Un tie arī īpaši neielaiž miglas pilienus iekšā (tills ir diezgan blīvs).

🍃 Ventilāciju tills nekādi neietekmē: dienas laikā gaiss cirkulē pat pie vāja vēja.

Lasi vēl: Kas ir šī jaunā odu suga, kas parādījusies jau tepat kaimiņvalstīs – 5 fakti par šo odu

Aizsargvārti pret puvi

Tieši uz tilla veicu apstrādi ar dažādiem līdzekļiem – tā uz augiem, ieejot siltumnīcā, nonāk mazāk visādu problēmu. Parasti tās pirmās ietekmē tomāti, kas aug pie pašas ieejas.

Kā es to uzkāru? Paņēmu tillu un piestiprināju to pie makšķerauklas. Tā ir ļoti izturīga. Auklu piestiprināju ar pašvītņojošajiem skrūvēm. Sākumā piesēju aizkara galiem smagumus (akmeņus), lai vējš to neplivinātu. Bet tas nestrādāja. Vējš tāpat pacēla tila malas, pat ar piesietiem bluķiem.

Lasi vēl: “Atkal pelmeņi normāla ēdiena vietā, bet tā gribētos īstu ēdienu” – noteica vīrs izejot no virtuves

Nācās apakšējo malu piestiprināt ar stiprinājumiem (savilcējiem). Tajā vietā, kur sev atstāju ieeju, stiprinājumus neliku. Nācās piestiprināt tilla malu pie zemes ar savilcējiem.

Mīnusi. Sākumā bija neparasti. Aizkari traucēja. Izejot no siltumnīcas, nācās “pārlocīt” rokas aiz muguras, lai tillu sakārtotu. Bet ar laiku pieradu. Aizkars man karājas jau no jūnija sākuma. Izrādījās – tas ir bezmaksas veids, kā atbrīvoties no daudzām problēmām. No naktstauriņiem glābj par 100%! Tāpēc pierakstiet un izmēģiniet arī jūs! 👍