Esot atklāta “mafija”, kas uzdarbojas Latvijas mežizstrādes nozarē – iesaistīti mežziņi un Valsts mežu dienests

Ar satraucošu rakstu klajā nācis portāls pietiek.com, kurā publicēts raksts par mežziņu un Valsts mežu dienesta mafiju.

Publicējam šo rakstu daļēji, bet raksta beigās būs links uz pilnu informāciju)!

Šo informāciju sūta uzņēmums no Latgales, kas nozarē darbojas nesen un nespēj normāli funkcionēt, jo mežziņu mafija dara visu, lai neviens netraucētu viņu rūpalu. Kas ir šī lielākā, slepenā un neatklātā mafija Latvijā!? 

Šis unikālais veidojums ir spējis funkcionēt nepamanīts kopš 90. gadiem, nozogot Latvijas tautai simtiem miljonu, ja ne pat miljardus. Paradoksālākais šajā stāstā ir, ka tā ir valsts iestāde, kurai mūsu tautieši akli uzticas, – Valsts mežu dienests!

Visiem mežu nozarē ir skaidrs, ka 80% mežziņu ir korumpēti un darbojas organizētos grupējumos, kur mērķis ir tikai viens apkrāpt mežu īpašniekus, lai šie grupējumi gūtu pēc iespējas lielāku peļņu!

Kā funkcionē šī viena no lielākajām mafijām – Valsts mežu dienests un mežziņi!?

1) Izmantojot savu dienesta stāvokli mežziņi ļoti viegli iegūst mežu īpašnieku uzticību. Iemantot uzticību palīdz arī tas, ka mežzinis pēc sava profila ir ļoti līdzīgs vidusmēra Latvijas iedzīvotājam – alga 500 eur, parasti ģērbti laukos dzīvojoši tādi paši pilsoņi, vienā vārdā sakot, tāds pats parasts cilvēks!

2) Ap katru šo korumpēto mežzini ir viens vai vairāki grupējumi – uzņēmumi un starpnieki, kuriem šie mežziņi piegādā visu nepieciešamo informāciju, lai tie pēc iespējas efektīvāk varētu apkrāpt cilvēkus – datus par mežu īpašumiem, to īpašniekiem (šie dati ir konfidenciāli), kā arī atklāti iesaka šos krāpniekus mežu īpašniekiem kā labākos uzņēmumus, ar kuriem sadarboties. Protams, tas viss tiek darīts par godīgu atlīdzību.

Papildus šiem grupējumiem ir virkne bonusu mežniecībās, kas nav pieejami normāli strādājošiem uzņēmumiem. Tā kā mežzinis ir gan uzraugs, gan soģis, gan pārbauda visu dokumentāciju un arī īpašumus dabā tad šie grupējumi var izzāģēt mežu, neievērojot likumdošanu – nāk pretī par caurmēriem, šķērslaukumiem, tiek atļautas nepamatotas sanitārās cirtes un vēl daudzas un dažādas metodes, kas noved pie tā, ka daudz kur ir kailcirtes, kur tām nekad nevajadzētu būt, jo draudzīgais mežzinis pieņem un sakārto visu dokumentāciju, lai nerastos problēmas.

3) Paralēli lielākā daļa mežziņu taisa haltūras, un, protams, nabaga meža īpašnieks uzticas šim trūcīgajam valsts pārstāvim un uztic mežziņiem taisīt taksācijas, stigošanas un citus darbus savā īpašumā, protams, norēķins notiek skaidrā un skaidrs, ka nodokļi jau netiek maksāti.

Šis fakts gan nav būtiskākais, jo pateicoties šīm haltūrām, mežziņi tiek pie vēl viena ļoti izdevīga instrumenta, lai atkal apkrāptu mežu īpašniekus!

Veicot taksācijas, bieži mežziņi apzināti samazina īpašumā esošās koksnes krāju: rodas jautājums – kāpēc lai viņi to darītu!? Atbilde ir vienkārša – vienīgais, kas zina patieso koksnes krāju, ir mežzinis, kas tālāk šo informāciju nodod sava grupējuma biedriem, kuri, protams, pēc tam uzvar jebkurā cenu aptaujā, kuru veic mežu īpašnieks, jo godīgie uzņēmumi jau nezin patieso krāju!

Piemēram, ja īpašumā ir 1000m3 cērtamas koksnes, bet taksācijā ir 800 m3, tad rodas starpība, ar kuru negodīgie grupējumi var operēt: 200m3 x 50 eur (vidējā koksnes cena) = 10tk EUR.

4) Pārsteidz arī šo mežziņu pārdrošība, jo bieži ir situācijas, kad mežu īpašnieks iesniedz iesniegumu ciršanas apliecinājuma saņemšanai un sāk notikt interesantas lietas:

– mežziņi sāk nomelnot kompāniju, ar kuru klients domā sadarboties, stāstot, ka tie ir krāpnieki utml., un iesaka “visgodīgākos” uzņēmumus,

– vai arī jau tajā pašā dienā mežu īpašniekam sāk zvanīt šie te “godīgie” uzņēmumi un piedāvāt savus pakalpojumus, protams, izmantojot visu mežziņu iedotu informāciju

5) Pateicoties savam dienesta stāvoklim, pieejamai informācijai un izmantojot mežu īpašnieku uzticību, daudzi mežziņi ir pārsteidzošā kārtā kļuvuši par milzīgu mežu īpašumu platību īpašniekiem!

Sarakstā ir redzams mežziņu un viņu ģimeņu mežu īpašumu apkopojums: kā redzat, ir desmiti, pat simti mežziņu un viņu ģimenes locekļu, kuriem pieder 100ha un atsevišķiem pat tuvu 1000ha, kas viņus padara par miljonāriem, bet pārsteidzošā kārtā viņi turpina strādāt valsts maizē.

Lasi arī: Skaidras naudas darījumi jau drīzumā palikšot pagātnē

Šos datus varat droši pārbaudīt zemesgrāmatā, kur gūsiet tam apstiprinājumu! Šeit izriet arī jautājums – kā parasts valsts darbinieks ar algu 500 eur ir spējis iegūt tādas mežu platības?!

Lai iepazītos ar mežziņu sarakstu, kuriem pieder meža īpašumi, spiežat uz pietiek.com rakstu ŠEIT

Leave a Comment