Februāris būs pavisam savādāks – zinātnieki brīdina iedzīvotājus par anomālijām

Saskaņā ar provizoriskiem zinātnieku datiem februāris būs “karsts” mēnesis Saules aktivitātes ziņā. Jau mēneša pirmajās dienās gaidāmi vidējas intensitātes ģeomagnētiskie traucējumi. Lielākā aktivitāte būs 4.-5. februārī – šajās dienās iespējamas spēcīgas magnētiskās vētras. Turklāt ievērojamas Zemes magnētiskā lauka svārstības tiek prognozētas mēneša otrajā pusē – 17.-19. februārī un 24. februārī. Šie datumi jāņem vērā cilvēkiem ar paaugstinātu meteosensitivitāti.

No 1. februāra gaidāma pakāpeniska temperatūras pazemināšanās, un 5. un 6. februārī var uzsnigt līdz diviem centimetriem sniega. Divu dienu laikā pārspēti vairāki karstuma rekordi, un vēl līdz janvāra beigām iespējami temperatūras rekordi. Tajā pašā laikā, pēc viņa teiktā, no sestdienas iedzīvotājiem vajadzētu sagaidīt aukstumu.

Tātad 1.februārī pa dienu termometra stabiņš rādīs 0…+5 grādus, bet 2. un 3.februārī – jau -3…+2 grādus. Otrdien, 4.februārī, temperatūra būs no -2 līdz +3 grādiem dienā un no 0 līdz -5 grādiem naktī. Vienīgais, ka būs nelieli nokrišņi, 2., 3. un 4. februārī – slapjš sniegs. 5. un 6.februārī temperatūra, iespējams, būs par pāris grādiem zemāka, un var snigt – 1,5–2 cm, tiks atjaunota sniega sega, jo šobrīd sniega nav.

Neparasti siltais laiks Eiropas daļā ir saistīts ar teritoriju izvietojumu starp cikloniem, kuros “ieķīlājusi grēda no dienvidiem”. Šāds aprites veids vairāk atbilst atsperu tipam.

Lasi vēl: Ko gaidīt šovasar-svelmi, lietainas dienas vai ierastus laikapstākļus. Meteorologi nākuši klajā ar jauno prognozi

Kad pienāks pavasaris?

Kāds būs februāris? Pēc provizoriskiem aprēķiniem ir siltāks nekā parasti. Vienlaikus būs krasas temperatūras svārstības – gan salnas, gan atkušņi. Vai pavasaris pienāks agrāk, ja ziema būs tik silta? Visticamāk, jā. Sniega biezums daudzviet Austrumeiropā šobrīd ir no diviem līdz sešiem centimetriem. Tas var liecināt, ka marts būs silts. Tā kā saules enerģija atspīd no sniega segas. Februārī noteikti būs nokrišņi, taču ar to nepietiks ilgai ziemai.

Globālā gaisa temperatūras paaugstināšanās visā pasaulē ir vēl viens iemesls, kāpēc ziema ir tik silta. 2024. gads bija visu laiku karstākais gads. Turklāt notika daudzas dabas problēmas. Iepriekš mēs runājām par plūdu cēloņiem 2024. gada pavasarī.

 

Leave a Comment