Sinoptiķis dalījās ar laika prognozēm šai nedēļas nogalei, kas norisināsies 28. un 29. decembrī. Šī aizejošā gada pēdējā nedēļas nogale solās būt neparasta un neparedzama.
Pēc speciālista teiktā, šajā periodā piedzīvosim būtiskas laikapstākļu izmaiņas, kas šim gadalaikam kļūs anomālas. Šī iemesla dēļ daudzi plāni var tikt izjaukti. Īpaši vērts atzīmēt, ka Vilfands brīdināja gandrīz visus Austrumeiropas reģionus par gaidāmo klimata haosu. Šīs nedēļas otrajā pusē gaisa temperatūra bija pietiekoši zema. Daudzviet naktī termometra stabiņš noslīdēja tikai līdz mīnus 5 grādiem.
Tomēr šajā nedēļas nogalē situācija krasi mainīsies. Austrumeiropas ziemeļu reģionā sāksies nebijis atkusnis: vispirms temperatūra pakāpsies līdz plus 3 grādiem, bet pēc tam sasniegs plus 7 grādus. Šāds temperatūras lēciens no mīnus 10 līdz plus 7 grādiem būs vienkārši neticams. Turklāt gaidāmi nokrišņi slapja sniega un lietus veidā. Līdz ar to sāks kust iepriekš uzsnidzis sniegs, un dienas laikā temperatūras izmaiņu ietekmē ceļus pārklās ledus. Tas radīs nopietnas problēmas gan gājējiem, gan autovadītājiem.
Bet ko mēs sagaidīsim Latvijā?
Janvārī visā Austrumeiropā sagaidāms gandrīz 15 grādu sals, un snigšana var būt ikdienas parādība, radot sniega sanesumus jau ziemas sākumā. Tomēr šis attiecas uz Austrumeiropas ziemeļu daļu. Saskaņā ar prognozēm līdz šīs nedēļas beigām daudzviet Austrumeiropā turpināsies sals, ko pavadīs vidējās temperatūras pazemināšanās. Nākamajā nedēļā iespējams atkusnis un palielināti nokrišņi. Tuvākajās dienās mākoņi pārklās debesis, retāk parādoties skaidrām debesīm. Vairākos reģionos sagaidāms neliels sniegs, un dominēs lēns līdz mērens dienvidaustrumu vējš.
Arī Latvijas sinoptiķi ir dalījušies ar prognozi – vai uz Ziemassvētkiem sagaidīsim sniegu? Lasiet tālāk!
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā
Tevi noteikti interesēs
- Atkusnis sev līdzi nesīs arī briesmas: “Aicinām iedzīvotājus rēķināties ar riskiem, ko radīs siltums”
- Bukmeikeri beidzot paziņojuši savu “mīluli” šī gada Eirovīzijā – zināms, kuru vietu topā ieņem Latvijas pārstāve “Atvara”
- Kupenas izkusīs kā cukurvate: sinoptiķi brīdina par 2026. gada pavasara negaidīto pavērsienu
- Nepietiek ar to, ka dēls vedeklu izvēlējās man ne pa prātam, tagad viņa vēl mazmeitai tādu vārdu grib ielikt
- ‘”Pie manis pienāca svešs cilvēks un lūdza palīdzēt viņam izņemt naudu no bankomāta” – tomēr es pārāk vēlu sapratu, ka tā bija kļūda
- OCTA jaunumi: Latvijā tūkstošiem autovadītāju šovasar būs jāmaina paradumi, lai izvairītos no sodiem








