Gliemeži bēg kā no uguns: viens līdzeklis, kas padzīs šos kaitēkļus

Šodien pastāstīšu, kā atbrīvoties no gliemežiem un kailgliemežiem dārzā. Šie rīmas radījumi apēd visu, ko vien spēj aizsniegt. Manā dārzā tie ēda bietes, zemenes, zaļumus, kāpostus un pat uzrāpās uz tomātiem.

Jau sen vācu receptes pret gliemežiem, un beidzot esmu atradusi tādas, kas iedarbojas uzreiz un uz ilgu laiku. Dalīšos arī ar recepti, kā aizsargāt zemenes no gliemežiem vienas dienas laikā.

Universāls līdzeklis visam dārzam

Šo metodi izmantoja jau mūsu vecmāmiņas laikā, kad  vēl nebija pieejama efektīva ķīmija. Un metode darbojās! Tiesa gan – līdzeklis jāatjauno ik pēc dažām dienām.

Ņemam daudz vistu olu čaumalu un saberžam tās ar rokām, pārvēršot asu lauskas kaudzē. Tad čaumalas jāizkaisa dobēs apmēram 1 cm biezā slānī. Olu būs vajadzīgs daudz, bet tās var savākt ziemā un saglabāt līdz pavasarim.

Mīkstie gliemeži ar savu jūtīgo ķermeni nevar rāpot pāri asajām čaumalām. Negribot viņi dodas prom, meklējot drošāku vietu.

Olu čaumalas var aizvietot ar smalku grants drupinājumu, lielām skaidām vai sasmalcinātām riekstu čaumalām. Palīdz arī skujas, lai gan pati to vēl neesmu izmēģinājusi.

Svarīgi: čaumalu slānim jābūt pietiekami blīvam un jāsedz zeme. Ja tās vienkārši izkaisīsit pavirši, efekta nebūs.

Pievilinātājs gliemežiem

Ideāls līdzeklis, lai savāktu pēc iespējas vairāk gliemežu un visus vienlaikus padzītu. Vajadzēs apmēram 50×70 cm lielus saplākšņa gabalus. Apakšpusi iesmērējam ar pienu un novietojam uz zemes. Gliemeži ir aktīvi naktī un agrās rīta stundās, bet dienā slēpjas zem akmeņiem un sakritušiem zariem. Tie masveidā rāpo zem saplākšņa, pievilināti piena smaržas – reizēm pat desmitiem vai simtiem. Atliek tikai apgriezt saplāksni un savākt “laupītājus” burkā. Pēc tam tos var sadedzināt ugunskurā.

Ķiploks

Ķiploku uzlējumi palīdz atbaidīt gliemežus no jūsu dārza. Šie mīkstmieši necieš ķiploka smaržu un bēg no tās, cik ātri vien iespējams.

0,5 kg ķiploku lakstu samaļ gaļas mašīnā, aplej ar 1 litru verdoša ūdens un ļauj ievilkties 3 stundas. Pēc tam nokāš un apsmidzina visas dobes un kultūraugus. Var arī apsmidzināt zemes joslu gar žogu, lai gliemeži neierāpo no kaimiņu puses.

Ja nav pieejami laksti, izmanto parastās ķiploka galviņas — 200 g sasmalcina gaļas mašīnā un pievieno 1 litru verdoša ūdens. Ļauj ievilkties un apsmidzina. Kamēr ķiploka smarža turas, kaitēkļi tuvumā nerādīsies.

Kā atbrīvot zemenes no gliemežiem 1 dienas laikā

Ar šo metodi ar mani dalījās kaimiņiene, kura redzēja, cik ļoti pārdzīvoju par gliemežu sapostītajām zemenēm.

Ieviesiet kā ieradumu audzēt zemenes augstajās dobēs vai tā sauktajos “grēdās” – īpaši ierīkotās dobēs, kas paceļas virs pārējā dārza līmeņa. Gliemežiem nepatīk rāpties augšup – viņi dod priekšroku līdzenai virsmai.

Bet, ja šie kaitnieki jau ir iekļuvuši dobēs, obligāti mulčējiet tās ar salmiem. Un virsū bagātīgi pārkaisiet gan mulču, gan dobes, gan pašas zemenes ar svaigiem pelniem. Gliemeži nespēj pārvietoties pa pelniem un salmiem, tāpēc jūsu zemenes tiks ātri pasargātas, un jūs pagūsiet ievākt labu, gardu ogu ražu.

Paliku stāvoklī 49 gadu vecumā – mana meita pārtrauca ar mani runāt

Galda sāls

Izmantojiet rupji maltu sāli – tikai tā var apturēt gliemežus. Taču uzmanīgi: sāli nedrīkst bērt tieši uz augsnes, jo tā sabojās zemi. Tāpēc rīkojamies šādi – vakarā izklājam uz dārza celiņiem veca linoleja, polietilēna plēves vai kartona gabalus, lai tie nosedz visus celiņus un arī perimetru. Un uz tiem, nevis uz zemes, kaisām sāli. Izkaisiet tā, lai gliemeži, kas rāpos pa celiņiem, neizbēgami ar to saskartos.

Sāls gliemežus padzen ļoti ātri – no rīta atliek tikai savākt beigtos kaitēkļus un tos utilizēt. Sāli var ērti savākt, vienkārši satinot plēvi vai kartonu.

Lasi vēl: Ravēšana 15 minūtēs: triki, kas palīdzēs atbrīvoties no nezālēm visai vasaras sezonai

Etiķis

Etiķskābe ir ļoti efektīva cīņā pret gliemežiem. Vienam ūdens spainim pievieno 1 glāzi 9% etiķa un ar šo šķīdumu vakarā apsmidzina augus dārzā. Atcerieties – no rīta to darīt nedrīkst, jo saules ietekmē augiem var rasties apdegumi. Naktī kaitēkļi izlien meklēt barību un, apēduši ar skābi apsmidzinātos augus.

 

 

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu…..