Ir daudzi istabas augi, kas ir ļoti populāri, un antūrija joprojām ir daudzu iecienītākais augs. Un tam ir izskaidrojums.
Anturija bieži tiek dēvēti par “sieviešu laimi” to neparastās ziedu kātu formas dēļ. Dabiskos apstākļos šis augs aug tropu un subtropu reģionos, tāpēc tas dod priekšroku siltiem un mitriem apstākļiem.
Neskatoties uz to, antūriju audzēšana mājās nav pārāk sarežģīta. Sākumā var rasties grūtības, taču šis zieds ir diezgan izturīgs un ar pienācīgu kopšanu ātri ieaudzē lapas.
Viens no galvenajiem kopšanas noteikumiem ir nodrošināt augstu mitruma līmeni. Regulāra apsmidzināšana ar smidzinātāju labvēlīgi ietekmē augu, un ūdenim var pievienot mēslojumu.
Pārstādot uz lielāku podiņu, var ierīkot antūrijai sava veida “vannu” – tās mīkstās un spēcīgās saknes viegli attīrās no augsnes un labi panes šādas procedūras.
Augsnei ir piemērots gan universāls substrāts, gan īpaši šim augam paredzēta, kas nopērkama veikalos. Anturijs nav pārāk uzņēmīgs pret kaitēkļiem un kaitēm, bet mitruma trūkums ātri ietekmē – lapas sāk dzeltēt.
Augam ir nepieciešamas 6-8 stundas spilgtas, izkliedētas gaismas dienā. Tomēr jāizvairās no tiešiem saules stariem, jo tie var izraisīt lapu apdegumus. Vislabāk antūriju novietot pie loga vai uz balkona, izmantojot gaismas aizkarus, lai pasargātu to no pārmērīgas saules.
Nepietiekams gaismas daudzums kavēs augšanu, bet pārmērīgs gaismas daudzums izraisīs lapu dzeltēšanu. Svarīgi ir arī uzturēt stabilu temperatūru un turēt augu prom no sildītājiem, kas sausina gaisu.
Un pats svarīgākais – neuztraucieties, ja antūrijas pēkšņi sāk izskatīties vājāka.. Pat sarežģītos apstākļos tās spēj atgūties un izaudzēt jaunas lapas. Galvenais ir nepārstāt par to rūpēties!