Grūti apmācāmi, ne pārāk draudzīgi un mēdz būt pat bīstami: speciālisti nosaukuši 10 suņu šķirnes, kas neder saimniekiem / iesācējiem

Ja plānojat iegādāties suni, ir vērts iepazīties ar speciālistu ieteikumiem par sarežģītākajām šķirnēm, kuras iesācējiem, kas pirmo reizi vēlas kļūt par suņu saimniekiem, labāk izvairīties izvēlēties.

Iemeslu iegādāties suni var būt daudz, tomēr pastāv vismaz viens nozīmīgs iemesls, kāpēc noteiktas šķirnes nav piemērotas nepieredzējušiem saimniekiem. Tas ir faktors, kas var būtiski ietekmēt jūsu pieredzi ar jauno mājdzīvnieku un noteikti ir vērts ņemt vērā.

Dažas no šīm šķirnēm ir radītas aizsardzībai, dažām ir nepieciešama ikdienā milzīga fiziskā slodze, bet dažas šķirnes slikti pakļaujas apmācībai, tāpēc tādiem suņiem ir nepieciešami saimnieki ar pieredzi un konkrētām prasmēm.

Un, tātad, šīs šķirnes nav piemērotas iesācējiem:

1. Akita inu

Foto – Unsplash

Aiz jaukā, piemīlīgā lāčuka izskata slēpjas suns, kas ir neuzticīgs pret svešiniekiem un ļoti nemīl citus dzīvniekus. Turklāt šai šķirnei ir nepieciešama pastāvīga fiziskā slodze, un tās apmācība prasa daudz pūļu.

Ir svarīgi ņemt vērā, ka tik sarežģīta suņu šķirne kā Akita Inu nemīl citus suņus, īpaši sava dzimuma. Viņi var būt cēli un atturīgi, bet tikai tad, ja atzīst saimnieku par neapstrīdamu līderi. Un jā, ņemiet vērā, ka akita divas reizes gadā bagātīgi “met spalvu” – tā, ka “put visa māja”.

2. Amerikāņu pitbulterjers

Foto – Pexels

Šķirne, kurai nepieciešama pastāvīga cilvēka uzmanība, kā arī pareiza apmācība. Ja esat iesācējs un jums nav atbilstošas apmācības pieredzes un iespēju apmācīt suni, tad šāds nepakļāvīgs suns var sagādāt daudz problēmu gan citiem, gan jums pašam.

Šo suņu socializēšana ir svarīga audzināšanas sastāvdaļa. Ir nepieciešams attīstīt viņā komunikatīvās īpašības jau no agras bērnības. Bez tam būs grūti pārvarēt pitbulterjera dabisko spītību, un viņš var kļūt ļoti grūti, lai neteiktu – neiespējami, kontrolējams.

3. Angļu buldogs

Foto – ekrānuzņēmums

Suns, kuram ir gana daudz iedzimtas problēmas, turklāt viņi arī pieprasa gana daudz saimnieka uzmanības, turklāt šī sarežģītā šķirne ir ļoti jutīga pret karstumu, stresu un fizisko slodzi. Ja nespējat veltīt buldogam daudz uzmanības, labāk izvēlieties citu mājdzīvnieku.

Angļu buldogi nav pārāk “aristokrātiska” šķirne – tie bieži cieš no gāzu veidošanās. Cilvēkiem, kam patīk komforts, šie suņi var sagādāt īstas un lielas problēmas.

4. Bulmastifs

Foto – ekrānuzņēmums

Masīvs sargsuns, kas var radīt draudus, ja netiek apmācīts jau no pirmajiem dzīves mēnešiem, kas iesācējiem ir teju vai neiespējams uzdevums. Ja šis suns savu saimnieku neuzskata par neapstrīdamu līderi, viņš var skādēt arī pašam saimniekam. Turklāt ne visi bulmastifi spēj sadzīvot ar citiem mājdzīvniekiem.

Bulmastifs ir sarežģīta šķirne, kurai raksturīga, tā teikt, kontrastaina uzvedība – paaugstinātas aktivitātes periodus var nomainīt miegaini stāvokļi, kad dzīvnieku nevar padzīt no dīvāna.

5. Veimāras putnusuns

Foto – Pexels

Ļoti aktīvs un spēcīgs medību suns, kam nepieciešama ne tikai ikdienā daudz uzmanība, bet arī liela fiziskā slodze. Šie suņi var uzvesties ļoti trauksmaini, kad ir šķirti no sava saimnieka, pat tikai tad, kad saimnieks ir devies uz darbu. Tāpat arī gana bieži izrāda nepatiku pret citiem dzīvniekiem, īpaši – sava dzimuma suņiem.

Labākie dzīves apstākļi šīs sarežģītās šķirnes pārstāvjiem – māja ar plašu, iežogotu zemes gabalu, un tāpat ar tiem ir jādodas pastaigās, turklāt ikdienā. Ja šādu suni turēsiet pilsētas dzīvoklī, viņam jānodrošina iespēja pastaigāties vismaz divas stundas dienā bez pavadas.

 

 

6. Dalmācietis

Foto – Pexels

Izteiksmīgā izskata suņi, kas kļuva slaveni pēc multiplikācijas filmas “101 dalmācietis”, patiesībā ir ļoti aktīvs un sarežģīts suns. Ja šis mājdzīvnieks netiek apmācīts un viņam netiek nodrošinātas fiziskās aktivitātes, tas var kļūt par pastāvīgu un lielu problēmu, īpaši iesācējiem.

Dalmāciešama agrīna socializācija ir ļoti svarīga, jo viņi ne pārāk mīl svešiniekus. Bet, ja tiem netiek nodrošināta atbilstoša fiziskā slodze, tie kļūst destruktīvi. Tāpēc dalmācieši nav piemēroti ģimenēm ar maziem bērniem, kā arī cilvēkiem, kas suņu pasaulē ir iesācēji.

7. Rotveilers

Foto – Pexels

Spēcīgs un ļoti aktīvs suns, kas būs uzticams draugs un aizstāvis, bet tikai tad, ja jūs prasmīgi audzināsiet un apmācīsiet suni. Iesācējiem šī šķirne nav piemērota. Pretējā gadījumā šāds mājdzīvnieks pārvērtīsies par bumbu ar laika degli, kļūstot par nopietnu problēmu.

Rotveileriem ir vajadzīgs nopietns un spēcīgs cilvēks. Šis suns pavisam noteikti radīs daudz problēmu nepieredzējušiem saimniekiem, kuriem nav prasmju strādāt ar sarežģītas šķirnes suni.

8. Sanbernārs

Foto – Pexels

Milzis un lielākoties tiem ir labsirdīgs raksturs. Sava izmēra dēļ, protams, suns nav īpaši piemērots turēšanai dzīvoklī. Otrkārt, šī šķirne ir ļoti jūtīga pret karstumu. Treškārt, šie suņi ļoti bagātīgi siekalojas. Tāpat arī to apmatojums var kļūt par īstu izaicinājumu. Un arī apmācot ir vajadzīgas gan zināšanas, gan milzīga pacietība, jo, izrādās, ka sanbernāri ir arī ļoti spītīgi suņi.

Pieauguši suņi ir mēreni rotaļīgi un mīl garas pastaigas. Taču intensīvas slodzes šīs šķirnes pārstāvjiem ir kaitīgas. Vasarā šiem suņiem ir ļoti grūti, tāpēc ir jādomā, kā viņiem nodrošināt vēsumu.

9. Haskijs

Foto – Pexels

Viena no pievilcīgākajām šķirnēm, kas izskatās ļoti interesanti, tomēr nebūt nav piemēroti dzīvnieki iesācējiem. Šis suns, kas radīts dzīvei aukstā klimatā, turklāt tas ir suns – vilcējs, kam ir vajadzīga nevis vienkārši pastāvīga slodze, bet tieši skriešana. Turklāt šīs sarežģītās šķirnes suņi bieži vien tiecas pēc dominances, tāpēc saimniekiem bez pieredzes ar haskiju var nekas nesanākt.

No trūkumiem var minēt haskiju tieksmi uz bēgšanu, pārmērīgu, dažkārt pat destruktīvu aktivitāti (īpaši jaunībā), ļoti spītīgu raksturu, tieksmi pēc līderības – un līdz ar to tās ir problēmas apmācībā. Tāpēc šī šķirne pavisam noteikti nav piemērota iesācējiem.

10. Čau – čau

Foto – Pexels

Neraugoties uz jauko izskatu, šai šķirnei raksturīgs neticams spītīgums, kas var nepatīkami pārsteigt saimniekus, kā arī izteikta neuzticība un nepatika pret svešiniekiem un citiem dzīvniekiem.

 

Čau – čau savu mīlestību un uzticību sniegs tikai vienam saimniekam, un viņš pats izvēlēsies savu “līderi”, un viņa lēmumu mainīt nebūs iespējams. Tāpēc šis suns pavisam noteikti ir ieteicams tikai cilvēkiem ar lielu pieredzi suņu audzināšanā.

Leave a Comment