Gruzīnu meistars atklāj, kāpēc daudziem nekad nesanāk garšīgs šašliks — viss slēpjas vienā vienkāršā niansē

Galvenā kļūda, gatavojot šašliku, ir nepareiza cepšanas tehnika. Daudzi pārpilda mangālu ar lielām oglēm, lej virsū šķidrumu uguns iedegšanai un liek gaļu uz karstajām oglēm. Tas nav pareizi.

1. Oglēm jābūt smalkām un vienmērīgi sakarsētām.

2.Lai iededzinātu uguni, labāk nelietot šķidrumu — tas var bojāt gaļas garšu un izraisīt liesmas.

3.Gaļu jācep uz oglēm, kas ir pārklātas ar plānu pelnu kārtu.

4.Nepieciešams izvairīties no tiešas gaļas liešanas pār ļoti karstām oglēm, lai tā neapdegtu.

5.Cepšanas laikā gaļu regulāri jāapgroza, lai tā vienmērīgi izceptos.

Maksimāla karstuma dēļ gaļa apdegt no ārpuses, bet paliek neizcepta iekšpusē. Gatavot vajag uz vidēji sakarsušām oglēm, kad liesmas jau ir nodzisušas.

Kādi gaļas veidi ir populārākie latviešu sašlikā?

Latvieši tradicionāli ļoti mīl gaļu, un arī sašliks (vai šašliks) ir ļoti populārs grillēts ēdiens, ko gatavo vasaras sezonā. Tomēr latviešu gaume sašlikam ir savdabīga, salīdzinot ar citām tautām, piemēram, krieviem vai kaukāziešiem.

Populārākie sašlika veidi Latvijā:

Cūkgaļas sašliks — visizplatītākais. Cūkgaļa tiek marinēta ar sīpoliem, ķiplokiem, pipariem, dažreiz ar sinepēm vai etiķi, pēc tam grillēta. Marināde mēdz būt samērā vienkārša, lai izceltu gaļas garšu.

Vistas sašliks — veselīgāks variants, īpaši populārs pēdējos gados. Marinē ar līdzīgiem garšvielu maisījumiem kā cūkgaļa, bet arī bieži lieto jogurtu vai skābo krējumu marinādē, lai gaļa būtu maigāka.

Jēra vai teļa gaļas sašliks — mazāk izplatīts, bet noteikti ir cienītāji. Šie veidi ir dārgāki, tāpēc retāk sastopami ikdienā, vairāk svētku reizēs vai restorānos.

Dārzeņu sašliks — nesenāka tendence, jo arvien vairāk cilvēku izvēlas veģetāro vai vegāno dzīvesveidu. Latvijā šo sašlika versiju gatavo ar papriku, cukini, tomātiem, sēnēm un citiem dārzeņiem.

Latviešu īpatnība:

Marinādēs bieži tiek izmantoti vietējie produkti — skābais krējums, sinepes, ķiploki.

Sašliks parasti tiek gatavots uz ugunskura vai grila, ne tik asi, kā dažās citās kaimiņvalstīs.

Dažās ģimenēs populārs ir arī “baltais” sašliks — marinēts tikai ar sāli, pipariem un sīpoliem, lai gaļas garša būtu vienkārša un dabīga.

Ievērojot šos padomus, jūs spēsiet pagatavot gardāko šašliku savā dzīvē. Labu apetīti!