Gurķi siltumnīcā uzdīguši: ko darīt tālāk, lai labi augtu? Es izmantoju 3 viltības

Taču visbiežāk man uzdīgst 2–3 sēklas. Tik daudz augu man nav vajadzīgi, tāpēc es tos retinu. Dzinumu var uzmanīgi izrakt un pārstādīt citā vietā. Vai arī vienkārši noplūkt stublāju – tādā gadījumā augs vairs neaugs. Galvenais ir atstāt tikai vienu – spēcīgāko un dzīvotspējīgāko augu.

Minimālais attālums starp krūmiem ir 30 cm, tāpēc retināšana ir obligāta. Es stādu gurķus kā šaha dēlī – atstājot starp rindām 50–70 cm attālumu.

 3. Gurķu laistīšana.

Gurķi ir mitrumu mīloša kultūra, un no augsnes mitruma ir atkarīga gan to augšana, gan ražība. Tāpēc pēc asnu parādīšanās ir svarīgi regulāri pārbaudīt augsnes mitrumu. Vienkāršākais veids – ielikt pirkstu zemē pie gurķiem un pārbaudīt, cik mitra vai sausa ir augsne. Var arī iedurt koka irbulīti un novērtēt mitruma līmeni pēc tā.

Lasi vēl: Kā un kad izrakt tulpes: ko dārzniekam darīt ar tulpēm pēc noziedēšanas

Svarīgi – nevērtēt mitrumu tikai pēc augsnes virskārtas, jo virspusē zeme var būt sausa, bet dziļāk – vēl mitra. Jāvērtē mitrums aptuveni 5–10 cm dziļumā. Ja šajā dziļumā augsne ir sausa, gurķi pēc dīgšanas noteikti jālaista. Taču svarīgi tos nepārlaistīt, jo pārmērīgs mitrums var izraisīt “melnās kājiņas” veidošanos, un asns var aiziet vējā.