Ielikti jauni plastmasas logi. Kāpēc katru rītu tie noraso no iekšpuses?

Man dzīvoklī pirms divarpus mēnešiem firma “Montāžnieks” ielika plastmasas logus. Kāpēc tie katru rītu no iekšpuses ir norasojuši?  INESE TALSOS

– Ja palodze pārsedz radiatorus, siltums no apakšas nespēj sasniegt loga stikla apakšējo daļu, bet trāpa, piemēram, virs loga apakšējās trešdaļas. Logs rīta pusē ir vēss, savukārt telpā ir silts un mitrs gaiss. Uz vēsā stikla, parasti loga apakšējā ceturtdaļā un piektdaļā, veidojas kondensāts.

Cilvēki kļūdās, pasūtot pārāk platas palodzes, jo vēlas uz tām ērti novietot telp­augus. Problēmas risinājums – izgriezt atveres un tajās ievietot ventilācijas restes. To esam izmēģinājuši praksē, tomēr vēlamo rezultātu pilnībā sasniegt neizdevās. Mazliet dārgāks, taču efektīvāks risinājums ir plato palodzi nomainīt pret šaurāku. Palodze nedrīkst pārsegt pusi no radiatora platuma, – skaidro plastmasas logu izgatavošanas firmas “Alin MT” vadītājs Normunds Sekacis.

Vēl viens iemesls – mājoklī bieži tiek gatavots ēdiens, mazgāta veļa, ko turpat istabā arī žāvē. Kur paliek iztvaikojušais mitrums? Protams, kondensējas uz loga vēsā stikla. Turklāt mājokļos mēdz būt slikta ventilācija vai tās nav vispār.

Lasi arī: ‘Feng shui’ eksperte atklāj 5 kļūdas guļamistabas iekārtojumā, kas liedz kārtīgi izgulēties

Diennakts laikā normālā situācijā būtu jānomainās pusei no telpā esošā gaisa apjoma. Lai nodrošinātu ventilāciju, agrāk logu rāmjos iebūvēja dažādus difuzorus, kas darbojās atkarībā no gaisa plūsmas stipruma. Taču arī citu valstu speciālisti nonākuši pie atziņas, ka nav nekā labāka par mūsu vecvecāku paņēmienu – rītos un vakaros rūpīgi izvēdināt telpas. Ja mājās nav modernās piespiedu ventilācijas, gan ziemā, gan vasarā telpas jāvēdina!

Vēl viens faktors – jāizvērtē, kāda ir rāmī ievietotā stikla pakete un pats rāmis. Parastai paketei siltuma caurlaidības koeficients ir 2,8. Šo rādītāju var noteikt ar speciālu mērierīci. Ja rāmis ir, piemēram, 70 mm biezs un tajā ievietota pakete no selektīviem stikliem, kuru siltuma caurlaidības koeficients ir 1,1, pat tad kopējais vidēja izmēra loga siltuma caurlaidības koeficients būs aptuveni 1,4. Rāmī ir metāla konstrukcija, kas lieliski vada siltumu. Ieliekot paketi ar trim stikliem, rādītājs uzlabojas un ir 1,1 vai 1. Modernākajām rāmju sistēmām rāmja biezums ir 86 mm, un tajā var ievietot pat 48 mm biezu paketi. Loga siltuma caurlaidības koeficients būs 0,7. Šāds logs ir piemērots mūsu klimatiskajiem apstākļiem.

Avots:

COMMENTS

Leave a Comment