Kā pavasarī stādīt sīpolus dobēs
Pirms stādīšanas ieteicams apstrādāt sīpolus. To var izdarīt, iemērcot tos kālija permanganāta šķīdumā vai īpašā preparātā, kas paredzēts sīpolu apstrādei pret kaitēm.
Mēs stādām sīpolus pēc vecās metodes. Mēs paņemam sīpolu un viegli iedzenam to rokām dziļi uz iekšpusi mīkstā augsnē. Attālums starp sīpoliem ir aptuveni 10-12 cm. Stādām sīpolus blīvi, bez dobumiem un rindām. Pēc stādīšanas bagātīgi laistām ar ūdeni.
Pēc stādīšanas svarīgi nodrošināt sīpolam pienācīgu aprūpi. Sīpoliem nepieciešams regulārs laistīšanas režīms, īpaši aktīvās augšanas periodā.
Ko mēs pievienojam augsnei pirms sīpolu stādīšanas
Kas patīk sīpoliem? Ļoti labus rezultātus sniedz dolomīta miltu vai krāsns pelnu pievienošana augsnei pirms stādīšanas. Sīpoliem patīk neitrālas vai viegli sārmainas augsnes. Augsnes apkaisīšana ar pelniem nodrošina sīpolu nepieciešamos makro- un mikroelementus, kā arī veicina augsnes atskābināšanu.
Dolomīta miltus (1 glāze 250 ml) es pievienoju laistīšanas kannai (10 l) un kārtīgi samaisu. Šo šķīdumu izmantoju, lai apūdeņotu 2-3 kvadrātmetrus sīpolu dobes.
Īpaši labi šī mēslojuma ietekme būs, ja jūsu augsne ir kūdraina un skāba. Uz šādām augsnēm sīpoli aug ļoti slikti, bieži dzeltē un sīpols iznāk mazs. Lai sīpols nedzeltētu un izaugtu lielāks, iesaku izmēģināt augsnes sagatavošanu šādā veidā.
Lasi vēl: Ja jūs to nedarīsiet maijā, smecernieks jūs atstās bez zemeņu un aveņu ražas. Lūk, kas jādara, lai saglabātu ogas
Pirmo mēslošanu sīpolam ieteicams veikt ar kalcija salpetri. Sīpoli to ļoti mīl. Tad tie nedzeltē, un sīpoli izaug lieli.
Tevi noteikti interesēs
- Meteorologs Toms Bricis par šīs nedēļas laika apstākļiem: “Uz siltām brīvdienām varam necerēt…”by Laura Blūma
- Eiropa strādā pie būtiskām izmaiņām satiksmes drošības noteikumos – visvairāk tie skars automašīnas vecākas par 10 gadiemby Sandra Ločmele
- Dziedātājs Lauris Reiniks publiski pasaka, ko domā par populāru TV šovu, kur tika izpildīta viņa sarakstīta dziesma (+ VIDEO)by Laura Blūma