Ieviesta pavisam jauna funkcija Latvijas bankomātos, kas var būt noderīga visiem iedzīvotājiem

Latvijas bankomāti tagad piedāvā pilnīgi jaunu un ērtu funkciju, kas būs izdevīga ikvienam cilvēkam. Pašlaik Latvijā ir pieejami 360 “Swedbank” bankomāti.

“Swedbank” Latvijā pakāpeniski ievieš bezkontakta funkciju savos bankomātos, ļaujot klientiem piekļūt kontiem un izņemt naudu bez fiziskas norēķinu kartes ievietošanas bankomātā.

Neskatoties uz to…

Pašlaik Rīgā un citās pilsētās ir pieejami vairāk nekā 20 bankomāti ar šo funkcionalitāti, un plānots, ka līdz gada beigām vairāk nekā puse no bankas bankomātiem būs aprīkoti ar šo iespēju. Lai izmantotu šo pakalpojumu, klientiem būs jānopīkstina bezkontakta maksājuma karte, viedtālrunis vai viedpulkstenis ar aktivizētu šo funkciju un jāievada kartes PIN kods.

 

Izmantojot kartes pīkstināšanu, būs iespējams veikt visas ierastās bankomāta darbības, izņemot PIN koda maiņu. Savukārt, piesaistot karti caur viedierīci jeb “mobile wallet”, varēs pārbaudīt konta atlikumu un izņemt skaidru naudu. Bankomāti ar šo funkciju ir atpazīstami pēc karšu lasītāja ikonas.

 

Vienlaikus klientiem, kuri vēlas izmantot ierasto pieeju, būs iespēja turpināt izmantot bankomātus, ievietojot tajos maksājumu karti.

“Swedbank” Klientu servisa pārvaldes vadītājs Vadims Frolovs uzsver, ka bezkontakta norēķini ir ļoti izplatīti Latvijas iedzīvotāju ikdienā, veidojot 79% darījumu tirdzniecības un pakalpojumu vietās. Turklāt vairāk nekā pusmiljons klientu pēdējo trīs mēnešu laikā vismaz vienu reizi ir veikuši norēķinus, izmantojot viedierīci.

Būtiski

Aizvien biežāk saņemti ziņojumi no klientiem, kuri, ļaujoties krāpnieku viltībām, ir atklājuši savas maksājumu kartes un PIN kodus. Krāpnieki, uzdodoties par “drošības ekspertu” vai “likumsargu” pārstāvjiem, veiksmīgi pārliecina cilvēkus nodot savas kartes, lai tās tiktu “utilizētas” vai “pārbaudītas”.

Iepriekš jau tika ziņots par jaunu krāpšanas metodi, kurā iedzīvotāji uzticējās cilvēkiem, kas izlikās par likumsargiem vai “valsts drošības dienestu” pārstāvjiem un izkrāpa no viņiem skaidru naudu. Krāpnieki maldināja, pārliecinot, ka nauda jānodod “drošai glabāšanai” vai ka tā ir nepieciešama “izmeklēšanas vajadzībām” nelikumību atklāšanai, līdz ar to panākot, ka upuri paši atdod naudu krāpniekiem.

Tagad šī metode ir ieguvusi jaunu pavērsienu – krāpnieki vairs neprasa skaidru naudu, bet gan pieprasa maksājumu kartes un to PIN kodus.