Simbols sākotnēji radās Direct Action Committee komitejā Lielbritānijā, kas darbojas kodolkara jautājumos. Gerald Holtom, dizaineris, kas bija šīs komitejas sastāvā, radīja šo simbolu politiskiem izmantošanas nolūkiem.
Dizaineris to radīja pēc karogu semafora (tādu, kā uz kuģa lieto jūrnieki ar dzelteniem un sarkaniem karogiem) simboliem. Augstāk attēlā varat redzēt šos 2 simbolus, kas kopā veido burtu savienojumu N un D, kas nozīmē “nuclear disarmament” jeb kodolatbruņošanās.
Lasi vēl: Neticami – kādam nolūkam domāts uz mugursomām izšūtais dimanta formas simbols
Simbols pirmo reizi tika izmantots 1958. gadā Lieldienu nedēļas nogalē, kad cilvēki Lielbritānijā protestēja pret kodolieroču izmantošanu karā. Cilvēki maršēja 52 jūdzes no Londonas līdz Aldermastonai, kur tolaik atradās atomieroču izpētes centrs.
Avots: rd.com
Tevi noteikti interesēs
- Tagad mati stāvus ceļas, to iedomājoties! Aktrise Zane Daudziņa atklāj, kādu samaksu savulaik viņa saņēmusi kā jaunā aktriseby Laura Blūma
- Maz zināma recepte skaistiem matiem un pret nosirmošanu no rozmarīna – līdzeklis, kuru lietoja iepriekšējā paaudze, bet tagad tas aizmirstsby Oskars Andersons
- Aizsaulē devusies leģendāra māksliniece un dziedātāja, kurai šai saulē paliek 4 atvasesby Sandra Ločmele