Sniegbalta vanna — sapnis, ko bieži vien ir grūti piepildīt. Mēs taču izmantojam santehniku katru dienu, bet kārtīgi to iztīrīt izdodas retāk.
Tā uz emaljas sakrājas nogulsnes no cietā ūdens, pie kurām pielīp netīrumi, un jau pēc nedēļas redzami rūsas traipi un nesaprotami pelēki plankumi.
Lai uzturētu vannu tīru, nav nepieciešams to berzt ik pēc piecām minūtēm. Pietiek pāris reizes nedēļā pielietot dažus vienkāršus trikus, un jūs varēsiet bez bažām parādīt vannasistabu pat vīramātei.
Vanna spīd, un netīrumi neuzkrājas
Esmu ieviesusi ieradumu mazgāt vannu pēc katras mazgāšanās. Arī vīru pieradināju — viņam tas aizņem tikai minūti. Nepieciešama tikai viena sastāvdaļa — pārtikas soda. Paciņa sodas man vienmēr stāv vannasistabā.
Es noskaloju vannu ar karstu ūdeni, samitrinu sūkli un uzberu tam karoti sodas. Tad ar apļveida kustībām iztīru visu vannu. Var pievienot arī pilienu šampūna, lai veidotos putas — ja tā ir ērtāk.
Soda acumirklī nopulē vannu līdz spīdumam, notīrot nogulsnes no mazgāšanas līdzekļiem, veļas pulvera, netīrumiem pēc mazgāšanas un cietā ūdens pēdām.
Svarīgi: pēc tam, kad esat noskalojis sodu, nosusiniet vannu ar mikrošķiedras drānu. Tas palīdzēs novērst kaļķakmens nogulšņu veidošanos.
Taču, ja traipi radušies tādēļ, ka vannu neesat mazgājuši ilgāku laiku, nav problēmu. Piedāvāju universālas receptes, kas palīdzēs iztīrīt gan čuguna, gan akrila vannas līdz mirdzumam.
“Balinātājs” palīdz jau 15 minūtēs
Hlora balinātājs jeb ir lielisks līdzeklis čuguna un tērauda vannu ar emaljas pārklājumu tīrīšanai. Ja to lieto pareizi, “Belizna” nebojā emalju, acumirklī balina visus traipus un vienlaikus dezinficē vannu, atbrīvojot to no mikrobiem.
Kā pareizi lietot Balinātāju
Uzvelkam gumijas cimdus, noskalojam vannu ar ūdeni, samitrinām sūkli un uzpilinām uz tā “Beliznu”. Tad sūkli nedaudz saspaida rokās, līdz veidojas putas, un tikai tad šīs putas uzklāj uz vannas virsmas, iemasējot tās.
Pēc vannošanas apstrādes atstājam līdzekli iedarboties 15 minūtes un tikmēr nodarbojamies ar citām lietām. Pēc tam, ar sūkļa palīdzību un karsta ūdens strūklu, noskalojam atlikumus un priecājamies par rezultātu.
Kāpēc nedrīkst liet Balinātāju tieši vannā?
Atbilde vienkārša — hlora koncentrāts ir stiprs līdzeklis, un, ja to lieto bieži, ar laiku tas sabojā emalju. Tāpēc vienmēr jāveido putas un tikai tās jāuzklāj uz virsmas.
Citronskābe pret kaļķakmens nosēdumiem
Ciets ūdens ir īsts sods santehnikai. Mazgā, nemazgā – tik un tā paliek cietie nosēdumi un svītras, ko grūti notīrīt pat ar dārgiem ķīmiskajiem līdzekļiem. Taču katrā mājā ir vienkāršs līdzeklis, kas notīra nosēdumus jau ar pirmo reizi.
Recepšu ir daudz, bet man vislabāk patīk šī: ņemu 2 ēdamkarotes pārtikas sodas un 1 paciņu citronskābes. Sajaucu tās un, uzvelkot cimdus, izberu maisījumu pa samitrinātu vannu. Saskarē ar ūdeni uzreiz sākas reakcija – pulveris puto un šķīdina nosēdumus. Lai panāktu labāku efektu, ar mitru sūkli maisījumu iemasē virsmā.
Atstāj uz 1 minūti, lai iedarbotos, un tad visu noskalo ar ūdeni. Šī metode ir saudzīgāka nekā balinātājs, tāpēc citronskābi var lietot biežāk.
Kā notīrīt rūsas traipus no vannas
Ir vienkāršs līdzeklis rūsas svītru tīrīšanai – tas ir lēts, bet rezultāts patīkams. Ņemu stikla burciņu, iepilinu tajā 100 ml amonjaka un 50 ml ūdeņraža pārskābes. Maigi sakratu un ar sūkli uzklāju šo maisījumu uz vannas virsmas.
Lasi vēl: “Rokas nost no mana apgādnieka!”: vai kaķi aizsargā savus saimniekus
Pēc 15 minūtēm rūpīgi noskaloju visu ar ūdeni. Svarīgi: amonjaka un ūdeņraža pārskābes tvaiki ir ļoti kodīgi un nepatīkami, tāpēc lietoju sejas masku. Pēc tīrīšanas noteikti izvēdiniet vannasistabu vai ieslēdziet ventilāciju.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….
Tevi noteikti interesēs
- Ko nekad nevajadzētu stāstīt par sevi pat tuvākajiem draugiem. Lietas, kuras labāk noklusētby Sandra Ločmele
- Ir atklātas Nostradama un Vangas prognozes 2025. gadam – drāma sāksies gada otrajā pusēby Sandra Ločmele
- Bijušais vīrs piecus gadus maksāja alimentus, līdz atklājās, ka nav bērna tēvsby Rinalds Bergmanis