Stādīšanai paredzētie spraudeņi būs jānogriež, un obligāti ar slīpu griezumu, ko veic zem pumpura. Lapas, precīzāk, to apakšējais pāris, mums nav vajadzīgs, un to var nogriezt.
Tad spraudeņus ievieto ūdenī. Šajā ūdenī var ievietot vienu aktivētās kokogles tableti, kas ļoti labi novērš puvi. Potzaru saknes veidojas pietiekami ātri, pēc to izveidošanās augu jau var pārstādīt podā.
Pārstādīšana
Pārstādīšanai labāk ņemt nelielu podiņu, jo pelargonijām nav nepieciešams daudz augsnes. Jo ātrāk tās saknes apgūs visu zemes daudzumu, jo ātrāk augs uzziedēs, un attiecīgi, jo mazāks būs puķu pods, jo labāk un bagātīgāk ziedēs pelargonijas.
Bet lielos podos augs var vispār neziedēt, jo zieds sāk lēnām attīstīt savu sakņu sistēmu. Tai attīstoties, lapas, dzinumi un attiecīgi arī ziedi neattīstās. Vienā podā var iestādīt pat vairākus spraudeņus.
Tevi noteikti interesēs
- Es nezinu iemeslu… Pazīstamais TV žurnālists Andrejs Volmārs nosauc Latvijā pazīstamu cilvēku, kurš atsakās nākt pie viņa uz intervijuby Laura Blūma
- Kas tāds mūsu ērā vēl nav noticis. Šīs janvāra zīmes atklās, kāds būs pavasaris – neko labu negaidietby Sandra Ločmele
- Ziemai teiksim atā – Latvijas sinoptiķi sniedz pirmo februāra prognoziby Sandra Ločmele