Ja tu mosties nakts vidū bez nopietna iemesla, tad iespējams pie vainas ir Vilka stunda – ko tas nozīmē

Tā dēvētā “vilka stunda” ir plaši atpazīts miega paradums, kad cilvēki regulāri pamostas ap plkst. 3 vai 4 naktī un pēc tam nespēj vairs iemigt.

Tomēr šādā situācijā nav pamata pārmērīgām bažām – nakts pamošanās pati par sevi nav nekas neparasts, un lielākajai daļai cilvēku tā notiek ik pa laikam, nerādot uz nopietnām veselības problēmām. Svarīgi ir šo parādību neuztvert pārāk negatīvi. Viens no biežākajiem iemesliem ir hormonālās svārstības. Ap plkst. 3.00 ķermenī sasniedz maksimumu miega hormons melatonīns, taču normālos apstākļos šīs izmaiņas nepārtrauc miegu.

Ja cilvēks izjūt fona trauksmi vai dienas laikā ir piedzīvojis spēcīgu stresu, kortizola (stresa hormona) līmenis ir daudz augstāks nekā parasti un nonāk konfliktā ar melatonīnu, kas izraisa pamošanos. Turklāt tieši pirms rīta serotonīna līmenis ir viszemākais, cilvēks ne tikai pamostas, bet arī nogrimst smagās domās, nomāktā noskaņojumā un vairs nevar aizmigt.

Papildus hormoniem šādam stāvoklim var būt arī vienkārši fizioloģiski iemesli.

  • Telpa ir pārāk gaiša. Ielu lampu vai izkārtņu gaisma atspīd logos. Šādā gadījumā glābs blīvi aizkari.
  • Pārāk trokšņains. Kaimiņu ballīte, diskotēka zem loga, kaķa “nakts dziesma”? Palīdzēs ausu aizbāžņi!
  • Stiprie dzērieni. Stiprie dzērieni traucē miega fāzes. Bet, ja izdzerat pārāk daudz alus – banāli nākas bieži skriet uz tualeti.
  • Treknas, kaloriskas vakariņas. Visi zina, cik kaitīgas tās ir, bet tomēr tās ēdam. Gremošanas trakts saņem pārmērīgu slodzi, kas ietekmē miega kvalitāti.
  • Neērta gulta. Gadās, ka pēc gulētiešanas jūtaties nogurušāks nekā vakarā, tāpēc svarīgs ir ērts matracis un spilvens.

Kad man vajadzētu apmeklēt dakteri

Nakts pamošanās var būt ar jums visu mūžu, un tādā gadījumā tās var uzskatīt par normas variantu. Taču, ja tās ir parādījušās nesen, kļuvušas par problēmu un traucē normālu atpūtu un dzīvi, labāk konsultēties ar speciālistu.

Lasi vēl: Septembris varētu būt netipisks: sinoptiķi piedāvā jaunu prognozi uz rudens sākumu

Kā aizmigt, ja naktī pamosties?

1. Neņemiet rokās tālruni, pat lai paskatītos uz laiku. Jūs novērsīsieties no miega, turklāt telefonā var būt nepatīkama satura ziņojumi, kas noteikti sagaidīs rītu.

2. Ja ilgi nevarat aizmigt, izkāpiet no gultas un pastaigājieties, izdzeriet ūdeni vai ejiet siltā vannā, silts ūdens atslābina ķermeni.

3. Pielietojiet relaksācijas tehniku. Prakses laikā dziļi elpojiet, koncentrējieties uz noteiktām ķermeņa daļām un pakāpeniski tās atslābiniet.

Noskaidrosim ko sapņi var mums nozīmēt… 

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

 

4. Domājiet par labām lietām, gaidāmajiem svētkiem, gardām brokastīm, mīļoto cilvēku. Vakarā var šķist, ka visa dzīve ir nelaimīga, bet “rīts ir gudrāks par vakaru”, atlieciet satraukumu uz rītdienu.

Darbs ar sapņiem ir svarīga un interesanta psihoterapijas procesa sastāvdaļa, kas palīdz nokļūt, tā teikt, tīrā informācijas plūsmā. Pateicoties sapņiem, mēs atveram durvis uz cilvēka bezsamaņu, kur atrodas viss, kas apziņai nav pieejams, bet mūs aktīvi ietekmē.

Attēli sapņos var būt tik aizplīvuroti, ka nakts stāsts var šķist pilnīgas muļķības. Tomēr tas ne vienmēr notiek. Jebkurš objekts (dzīvs vai nedzīvs) sapnī ir simbols, kas ir jāatšifrē, lai saprastu, ko bezsamaņā mums mēģina pateikt. Sapņus nevar uztvert burtiski, pretējā gadījumā tie patiešām izrādīsies bezjēdzīgi, bet, ja izmantosi simbolisko domāšanu, tad viss uzreiz kļūs skaidrs.

Katrs cilvēks var patstāvīgi izvēlēties simbolu dekodējumus no saviem sapņiem. Pajautājiet sev: “Ko man nozīmē šis sapnis? Kas man asociējas ar šo lietu vai figūru sapnī? Kādas sajūtas es piedzīvoju sapnī? Kur es jūtu to pašu reālajā dzīvē? Vislabāk ir pierakstīt savas domas pilnīgākai un padziļinātākai sapņu analīzei.

Tomēr ir vairāki simboli, kurus sauc par kolektīviem. Tas ir, tie ir tie attēli sapņos, kuriem ir kopīga interpretācija visiem pasaules cilvēkiem, papildus viņu pašu asociācijām un domām. Ir svarīgi atcerēties, ka jebkurai detaļai sapņos vienam cilvēkam var būt desmitiem nozīmju. Jums nav jāierobežo savi pieņēmumi.

Automašīnas vadīšana

Braukt sapnī nozīmē pārvaldīt savu dzīvi. Ja jūs bieži redzat sevi kā automašīnas vadītāju, tad, visticamāk, jūs labi novērojat savas jūtas un jums ir diezgan spēcīgas personiskās robežas, kas palīdz neinficēt ar citu cilvēku attieksmi un nogriezt sev nevajadzīgu ietekmi. Ja esat pasažieris, tad tas ir iemesls padomāt par to, kura attieksme un vārdi ietekmē jūsu dzīvi vairāk nekā jūsu pašu uzskati un jūtas.

Esiet veselības iestādē

Jebkuras veselības telpas, zāles un laboratorijas ir simbols tam, ka sapnī jums tiek parādīta traumu zona. Viss, kas notiek sapnī, ir saistīts ar kādu traumatisku pieredzi jūsu dzīvē. Vislabāk ir apspriest šādu sapni ar psihologu, lai pēc iespējas efektīvāk izmantotu bezsamaņā esošās norādes. Galu galā, ja psihe rāda sapņus par traumu, tas nozīmē, ka tā jau ir gatava izmantot šo negatīvo pieredzi savā labā.

Lasi vēl: Skatījos TV tiešraidi, bet tad tās vadītāja sāka nesaprotami runāt – tikai vēlāk noskaidrojās kas tur atgadījās +VIDEO

Ej lejā

Ja jūs dodaties lejā pa kāpnēm vai, piemēram, no kalna, tad šis sapnis simbolizē atgriešanos realitātē noteiktā situācijā. Tas ir, jūs izkļūstat no ilūzijām un sākat apzināties daudzus reālus faktus, kurus jūs jau varat pieņemt un attiecīgi atrisināt problēmu vai uzdevumu.

Vienīgais izņēmums ir nokāpšana pagrabā. Šim simbolam ir atšķirīga interpretācija: iegremdēšana zemapziņā, tas ir, kaut kā apspiesta un neapzināta atrašana: centieni, jūtas, atmiņas, vēlmes utt.