Jaundzimušo personas kodos Latvijā vairs nenorādīs dzimšanas datus

No 1.jūlija jaundzimušo personas kodos vairs netiks norādīti dzimšanas dati, bet personas koda pirmos ciparus automātiski ģenerēs datora sistēma, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.LV.

Jau vairākus gadus norit diskusijas par to, vai personas kodā ietvertā informācija par cilvēka vecumu nevar būt pamats diskriminācijai, piemēram, darba tirgū, vai arī šie dati, kas daudzviet tiek pieprasīti, netiek izmantoti, lai iejauktos cilvēka privātajā dzīvē.

Tāpēc turpmāk jaundzimušo personas kodi sāksies ar ciparu 32, kas norādīs uz to, ka kods neietver informāciju par dzimšanas dienu.

“Personas kodu veidos no 11 cipariem, nodrošinot personas kodu neatkārtošanos. Personas koda pirmie cipari būs 32, bet pārējie cipari būs sistēmas automātiski ģenerēti, nejauši cipari no 0 līdz 9. Protams, pirmos sešus ciparus no pārējiem cipariem var atdalīt ar defisi. Jauninājums ir tas, ka no 1.jūlija visiem jaundzimušajiem personas kods tiks piešķirts, nesaturot dzimšanas datus,” stāsta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve Santa Jonāte.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve Santa JonāteVita Anstrate

Pārējām personām, kam ir pašreizējie personas kodi, ir iespēja šos datus vienreiz mainīt.

“Tiks novērsta iespēja izmantot personas kodā ietverto norādi uz personas vecumu, izvairoties no diskriminācijas vecuma dēļ un veidojot tiešu vai netiešu personas privātās dzīves iejaukšanās momentu. Diskusijas par šo jautājumu norit diezgan ilgi, ja nemaldos, jau no 2007.gada. Personām ir iespēja arī dzīves laikā vienu reizi mainīt personas kodu, kuriem tas ir piešķirts līdz 30.jūnijam,” skaidro Jonāte.

Šķir otru lapu, lai noklausītos raidījumu par šo tēmu


 

Līdzīgi raksti

 • loading...
 • Nav komentāru

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

  Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

  Close