JPMorgan Chase novēro ekonomikas uzlabošanās pazīmes Ķīnā, kas veicinās bankas uzņēmējdarbību šajā valstī pēc gausā perioda, sacīja tās aktīvu pārvaldības nodaļas izpilddirektore Mērija Erdoesa.
ASV uzņēmumi izvērtē savas perspektīvas Ķīnā, jo tās ekonomika atveseļojas nevienmērīgi un attiecības starp abām valstīm pasliktinās. Bankām aktivitāti Ķīnā ietekmēja gausie kapitāla tirgi, un investori vēro valdības atbalsta pasākumu ietekmi uz tautsaimniecību.
“Uzņēmējdarbības vide Ķīnā pēdējos gados ir bijusi sarežģīta, bet martā noskaņojums sāka kļūt optimistiskāks,” Erdoess teica intervijā bankas galvenajā mītnē Ņujorkā.
Ķīnas patēriņa tēriņi uzrāda zināmas atveseļošanās pazīmes, un, lai gan valsts joprojām cīnās ar nekustamā īpašuma problēmām, valdība meklē veidus, kā tās atrisināt, un abas šīs “pozitīvās pazīmes” ir pozitīvas, viņa teica.
Erdoesa, viena no četriem vadītājiem, ko bankas valde nesen izvirzīja par potenciālo izpilddirektora Džeimija Dimona (Jamie Dimon) pēc viņa atkāpšanās no amata, pagājušajā mēnesī apmeklēja Ķīnu, lai uzstātos bankas rīkotajā ikgadējā globālās Ķīnas samitā Šanhajā.
Viņa sacīja, ka salīdzinājumā ar pagājušo gadu dalībnieku skaits palielinājās līdz vairāk nekā 3000 delegātu no 33 valstīm, jo klienti centās noskaidrot, vai atjaunot savus ieguldījumus Ķīnā.
“Ilgtermiņa investori zina un saprot, ka Ķīna ir ļoti nozīmīgs tirgus, un mēs turpinām attīstīt un paplašināt savu darbību šajā tirgū,” viņa teica, nesniedzot sīkāku informāciju.
JPMorgan 2021. gadā kļuva par pirmo ārvalstu īpašnieku, kam Ķīnā pieder brokeru sabiedrība, un tās aktīvu pārvaldības struktūrvienībā Ķīnā strādā 400 darbinieku. Tā ir viena no tām, kas šogad valstī samazināja darba vietu skaitu, pagājušajā mēnesī ziņoja aģentūra Reuters.