Teorētiski jebkuri divi vecāki ir pakļauti riskam radīt pēcnācējus ar nepilnībām, jo vīriešu un sieviešu DNS satur divas bīstamas mutācijas.
Eksperiments, kas ļāva izdarīt tāda veida secinājumu, tika veikts Čikāgā, un tajā piedalījās 1500 cilvēku. Zinātnieki veica detalizētu ciltskoka diagnostisku tiem dalībniekiem, kas bija hutterites kopienas locekļi, tie ir cilvēki, kam ir vismazāk sakaru ar sabiedrību. Mediķiem pētot šos cilvēkus bija daudz vieglāk noteikt mutācijas frekvenci un klātbūtni.
Apkopojot rezultātus, tika noteikts, ka katram cilvēkam ir 2 (kā minimums) izmaiņas DNS struktūrā, kas attiecīgi ietekmē uz veselības stāvokli cilvēka pēcnācējiem – tie var būt, dažādi fiziski, morāli traucējumi, vai tās var arī būt dzīvībai bīstamas slimības.
Turklāt tika noskaidrots, ka uz katriem 5 ģimenes pāriem ir vismaz 3 mutācijas. Un bērnu veselības problēmas parasti ir saistītas ar vecāku bojātiem vienveida gēniem.
myjane.ru
Avots:
Tevi noteikti interesēs
- “Man liekas, ka mums viss nav kārtībā…”: Horens Stalbe pasaka, ko domā par amerikāņu blogera “ciemošanos” Latvijāby Laura Andersone
- “Septembrī sāksies murgs”: sinoptiķi snieguši jaunu prognozi rudens sākumamby Sandra Vīgante
- Vientuļā tēva stāsts, kurš viens pats audzināja sešus bērnusby Rinalds Bergmanis