Notīriet blakusesošās platības, lai nezāles neiekļūtu augsnē
Vējš vai putni var pārnest nezāļu sēklas no kaimiņu platībām uz dārzeņu vai augļu dārzu. Par visbīstamākajām uzskata pamestas platības, kurās nezāles aug ilgāk nekā vienu gadu. Ja iespējams, šādā platībā pirms ziedēšanas sākuma labāk nopļaut visu zāli un pēc tam pļaut vairākas reizes sezonā. Spēcīgi daudzgadīgie augi pēc pastāvīgas pļaušanas novājinās, un arī sēklas nepaspēs izveidoties un nokļūt jūsu dārzā.
Kā atbrīvoties no nezāles – izolējiet to
Šī metode palīdzēs apturēt visur sastopamo kviešu nezāli, kas dārzkopjiem sagādā daudz galvassāpju. Lai to izdarītu, izrociet aptuveni 15 cm dziļu grāvi, kurā ievietot šīfera plāksnes. Blīvs stādījums palīdz izolēt nezāles ne sliktāk. Piemēram, redīsus var audzēt starp gurķiem, bet baziliku stādīt blakus tomātiem. Tas samazinās platību, kurā var dīgt nezāles.
Nosusiniet augsni
Pret virzas izplatību dārzā palīdzēs augsnes nosusināšana. Var arī samazināt augsnes skābumu, to kaļķojot. Ogas un dārzeņus var audzēt uz augstām dobēm, un neaizmirstiet mulčēt starp rindām.
Ar ko apkaisīt nezāles, lai tās neaugtu
Par visefektīvāko līdzekli eksperti sauc herbicīdus. Tie palīdz cīnīties ar nātrēm, pienenēm utt. Lietojiet tos aktīvās augšanas laikā un rudenī. Pēc 20-30 dienām pat daudzgadīgās nezāles pilnībā inīks. Ieteicams apstrādāt zemes gabalu sausā laikā, lai lietus nenomazgā preparātu.
Lasi vēl: Ko pievienot ābolu kompotam, lai tas būtu neaizmirstami garšīgs: labākais dzēriens karstai vasarai
Profilakse: lai uz zemes gabala neaugtu nezāles
Vieglāk ir novērst nezāļu parādīšanos, nekā vēlāk ar tām cīnīties. Ir daži padomi, kas palīdzēs to izdarīt:
Labāk nelietot svaigus kūtsmēslus, jo tajos var būt augu sēklas.
Lai novērstu nezāļu nokļūšanu mitrumā, izmantojiet pilienveida apūdeņošanu.
Vairākus gadus pēc kārtas vienā un tajā pašā vietā neaudzējiet vienu un to pašu kultūru.
Arī pieredzējuši dārzkopji iesaka pēc ražas novākšanas uz dobēm stādīt siderātus, tad zeme nepaliks tukša.