Pirms stādīšanas:
Pirms stādāt sīpolus, iemērciet tos uz trim stundām sālsūdenī (1 ēdamkarote sāls uz 1 litru ūdens). Tad divas stundas turiet sīpolus tumšā kālija permanganāta (zilo graudu) šķīdumā. Pēc tam noskalojiet un stādiet.
Aizsardzība no sīpolu mušiņas:
Lai aizsargātu stādījumus no sīpolu mušiņas, ūdenī jāizšķīdina 3 ēdamkarotes ožamā spirta un dienas otrajā pusē, tuvāk vakaram, jāapstrādā sīpoli ar šo šķīdumu.
Šo apstrādi veic 2–3 reizes sezonā, ņemot vērā sīpolu mušiņas ātro vairošanos un attīstību. Apstrādes biežums – aptuveni reizi 30 dienās.
Mēslošana:
Labākā “barība” sīpoliem ir rauga šķīdums (100 g rauga uz spaini ūdens). Izšķīdiniet un atstājiet stundu. Pēc tam sīpolus aplejiet ar ūdeni, pēc divām stundām ar rauga šķīdumu un pēc diennakts atkal ar ūdeni.
Pēc novākšanas:
Pēc sīpolu novākšanas, atstājiet tos saulē vai svaigā gaisā, lai izžūtu, pirms ienesat tos iekštelpās. Sekojiet šiem norādījumiem, lai iegūtu izcilu sīpolu ražu.
Tevi noteikti interesēs
- Laika ziņu eksperts Toms Bricis ieskicē, kādi laika apstākļi mūs sagaida atlikušajā janvārī un pat februārī: dažiem šīs prognozes nepatiksby Laura Blūma
- Pankūkas ar āboliem un riekstiem – garda brokastu ēdiena recepteby Anete Vītola
- Komponists Raimonds Pauls dzimšanas dienā saņēmis arī kādu pavisam negaidītu zvanuby Laura Blūma