Kā likt dillēm augt kā nezālei – triks, kas darbojas 100%

Dilles ir viena no visvieglāk audzējamām kultūrām, taču daudzi dārznieki saskaras ar pretējo – sēklas slikti dīgst, zaļumi izrādās vārgi un augi ātri veido lietussargus.

Izrādās, ka visa problēma ir nepareizā sēklu sagatavošanā un kļūdās sēšanas laikā. Ir veids, kas pārvērtīs dilles par aktīvu augu, pārņemot jūsu dārza dobes pat bez pūlēm.

Noslēpums ir apmānīt dabu un radīt apstākļus pēc iespējas tuvāk dabiskajiem. Galvenais diļļu sliktas dīgtspējas iemesls ir ēteriskās eļļas, kas pārklāj sēklas.

Savvaļā tas ir aizsargmehānisms, kas ļauj augam dīgt pakāpeniski, bet dārzā tas kļūst par problēmu. Risinājums ir salauzt eļļas plēvi. Lai to izdarītu, sēklas 48 stundas iemērc ūdenī 45–50°C temperatūrā. Termoss palīdzēs uzturēt siltumu.

Pēc tam sēklas žāvē un nekavējoties sēj. Šī metode paātrina dīgtspēju 3 reizes, un dīgtspēja sasniedz 95%.

Bet tā ir tikai puse no panākumiem. Otrā trika daļa ir pareiza sēšana. Dillēm patīk irdena, nedaudz mitra augsne. Dobe pirms stādīšanas netiek uzrakta, bet tikai ar grābekli irdināta.

Sēklas sajauc ar smiltīm (1:5) un izkaisa pa virsmu, pēc tam tās apkaisa ar plānu komposta kārtu (ne vairāk kā 0,5 cm). Tas rada “vēja” efektu, tāpat kā dabā, un augi tiek sadalīti vienmērīgi, nesacenšoties par gaismu.

Galvenais punkts ir laistīšana. Pēc sēšanas dobi samitrina nevis ar lejkannu, bet ar smidzinātāju, lai nenoskalotu sēklas. Pēc tam laistīšana tiek pārtraukta 5 dienas – mitruma trūkums stimulē sakņu augšanu dziļumā.

Latvijas meteorologi nāk klajā ar prognozi: nedēļas sākums silts un saulains, bet no 29.maija viss strauji mainīsies

Jau pēc nedēļas parādīsies draudzīgi dzinumi, un pēc mēneša dilles pārvērtīsies par sulīgu paklāju. Lai zaļumi nekļūtu rupji, tos nogriež 15–20 cm augstumā, atstājot saknes zemē.  2 nedēļu laikā no tiem izaugs jauni dzinumi – cikls atkārtosies bez jūsu līdzdalības.