Pārstāj izdomāt attaisnojumus!
Tava atvainošanās nepieprasa izskaidrojumus, iemeslus un pamatojumus. Vārds „piedod” ir visskaistākais un dziedinošākais, ko tu vari pateikt, bet, pievienodams tam paskaidrojumus, piemēram „bet es biju tik ļoti vīlies” vai „bet tu tiešām mani sāpināji”. Pietiek tikai ar vārdu „piedod”, lai ļautu otram saprast, ka tavas jūtas ir patiesas un tu vēlies saņemt piedošanu. „Piedod” ir tikpat svarīgs kā vārdi „es tevi mīlu”.
Tad kādēļ mēs tik bieži jūtam nepieciešamību attaisnot sevi? Kad mēs apjaušam, ka esam kādu sāpinājuši, mēs izjūtam kauna sajūtu un bailes. Bailes par sevi, par attiecībām ar otru cilvēku un par sekām. Mūsu instinktos ir pasargāt sevi no dusmām un sāpēm.
Tas vienmēr prasa laiku, līdz mēs saprotam, kādēļ mēs to darījām, ko izdarījām un kādas sekas tas ir sagādājis. Ir svarīgi, ka mēs iemācāmies nostādīt sevi to vietā, kurus esam sāpinājuši. Vienkārša atvainošanās nekad nenāk uzreiz, tā situācijas un sevis ir izpratnes rezultāts. Vienkārša atvainošanās prasa perspektīvu par nākotni – kādēļ es to daru, empātiju – es zinu, kā tu jūties, un drosmi.
„Piedod” ir viens no dziedinošākajiem vārdiem mūsu valodā.
Runā!
Labākais risinājums konflikta situācijai, kas nav atrisināta, ir tas, ka abas puses ir gatavas panākt viena otrai pretī – divas sirdis spēj atlaist lepnumu un aizvainojumu, lai justos labāk. Neklusē! Klusēšana var ļaut tev apjaust nodarīto, bet tā var aizvainot otru pusi, kas vēlas dzirdēt to vienu vienīgo vārdu „piedod”.
Nelūdz piedošanu piedošanas pēc, lūdz to, lai paustu savu nožēlu!
Atkarīgi no situācijas nopietnības, laiks, kad būsi gatavs lūgt piedošanu, var būt dažāds. Un lūgt piedošanu uzreiz var šķist mazliet muļķīgi, jo piedošana ir par to, lai mēs mācītos no savām kļūdām. Liekot kādam piedod tev uzreiz, tu paud, ka neesi apjautis nodarīto un vēlies saņemt piedošanu tikai piedošanas pēc.
Ikviens no mums var aizmirst dzimšanas dienu, nokavēt tikšanos, runāt dusmās – mūs visus vieno spēja nebūt perfektiem. Bet svarīgi ir tās, kā mēs protams reaģēt uz to, kādas ir sekas mūsu rīcībai. Kā mēs uzņemamies atbildību un lūdzam piedošanu. Pieņem to, un lūgšanas process būs daudz vieglāks un ļaus tev izjust dziedinošo piedošanas spēku.
Avots: