Kā mitrināt gaisu telpā?

Jo īpaši ir jāzina optimālie mitruma parametri telpās:

40 līdz 60 % – dzīvojamām telpām, kurās ir arī gleznas, mēbeles, mūzikas instrumenti un grāmatas;

45-60 % – telpās, kurās ir datori un citas iekārtas;

55-75 % mitrums ir piemērots telpām, kurās ir telpaugi un ziemas dārzs.

Veidi, kā noteikt mitruma līmeni jūsu mājās

Uz nakti ielieciet ledusskapī glāzi ar ūdeni. No rīta izņemiet to ārā un paskatieties, kā virsma aizsvīdīs. Ja glāzes sieniņas miglo un piecu minūšu laikā nožūst, gaiss ir sauss. Ja pilieni sāk pilienveidīgi pilēt pa stiklu, mitrums telpā ir augsts.

Veidi, kā mitrināt gaisu mājoklī

Ventilācija. Mēģiniet atvērt logus līdz 3 reizēm dienā uz 10 minūtēm. Ziemā šādas manipulācijas ir daudz efektīvākas, jo karstie radiatori stipri sausina gaisu. Savukārt sasalušais vēsums piepildās ar mitrumu, kas caur logiem iekļūst dzīvoklī. Savukārt vasarā to izdarīt ir grūtāk, un ventilācija vien nenodrošina telpu ar pietiekamu mitruma daudzumu.

 

Ūdens tvertnes. Izvietojiet telpā ar ūdeni piepildītas tvertnes. Tā ir sena un pārbaudīta gaisa mitrināšanas metode, ko praktizē daudzās ģimenēs. Ziemā tvertnes lielākoties novieto pie radiatoriem, vasarā – zem gultas.

Ūdens jāmaina katru dienu, lai tas ziemā neaizsaltu un neradītu vietu baktēriju augšanai.

Ierīkojiet mājās oranžēriju vai vismaz istabas augus podos. Ziedi var uzsūkt ūdeni no augsnes un iztvaikot to caur lapām. Tās arī jonizē gaisu.

Fikus, dracēna un mājas papardes labvēlīgi ietekmē klimatu dzīvoklī. Šo šķirņu augi nodrošinās labu gaisa mitrināšanu telpās. Tie arī efektīvi dezinficē un attīra gaisu.

Novietojiet ūdeni uz palodzēm. Kad tas iztvaikos no tvertnēm, tas pakāpeniski mitrinās sauso gaisu telpā. Tā kā šī metode nav īpaši higiēniska, nevajadzētu aizmirst regulāri izskalot ūdens tvertni.

Alternatīvi ziemā varat izmantot viselementārāko metodi, vienkārši uz karstā radiatora novietojot mitru dvieli. Kamēr tas žūs, telpā esošais gaiss piepildīsies ar mitrumu.

 

Leave a Comment