Kā nesabojāt visu ražu un atbrīvot pagrabu no mitruma un pelējuma

 

Kā apstrādāt sienas pret pelējumu

Ir daudz veidu, es koncentrēšos uz visefektīvāko un lētāko. Apstrādājot, ir svarīgi ņemt vērā pagraba sienu, plauktu un piederumu materiālu. Dažreiz tie produkti, kas ir piemēroti betonam, ir neefektīvi, apstrādājot koksni un otrādi. Tāpēc dažādas virsmas var apstrādāt ar dažādiem preparātiem – tas būs uzticamāk.

1. Vara sulfāts ir labs koksnei. Tas ir lēts un, pareizi lietojot, nekaitē veselībai vai pārtikas krājumiem.

Mēs atšķaidām vitriola šķīdumu šādi: 100 g granulu uz 10 litriem silta ūdens. Rūpīgi samaisiet un pagaidiet, līdz visas granulas izšķīst. Pirms sienu vai plauktu izsmidzināšanas pret pelējumu, nomazgājiet tos ar ziepēm un pēc iespējas sausāk noslaukiet ar lupatu. Izsmidziniet ar smidzināšanas pudeli un pagaidiet, līdz viss izžūst. Vitriols iznīcina pelējumu jau no pirmās lietošanas reizes, bet, lai iznīcinātu sēnītes koksnes porās, pēc pirmās kārtas nožūšanas jums būs jāveic vēl viena apstrāde.

2. Sienas un griestus var balināt ar kaļķi. Plāna kaļķa kārtiņa lieliski pasargā pagrabu no mitruma un pelējuma veidošanās. Bet pagrabu var balināt tikai pēc tam, kad sēne ir iznīcināta ar spēcīgākiem līdzekļiem.

3. Sēra bumba spēj arī noņemt kaitīgo sēnīti no gaisa un virsmām, kā arī grauzējus, ja tādi ir, tikai vienā lietošanas reizē. Jūs vienkārši atstājat gruzdošo bumbu pagrabā un gaidāt, kamēr toksiskie dūmi stundas vai divu laikā iznīcinās visus kaitīgos aģentus. Svarīgi: neieejiet pagrabā, kad bumba darbojas un izdala dūmus, to var izdarīt pēc telpas izvēdināšanas. Izvēdiniet pagrabu apmēram dienu pēc sēra bumbas izmantošanas.

4. Borskābe un sāls labi iedarbojas pret balto pelējumu, lai gan tiem ir jūtama ietekme arī uz citiem veidiem.

Ņemu 100 g pulverveida borskābes, pievienoju 1 kg sāls – visparastāko, rupjo un 0,5 litrus karsta ūdens – lai mana roka to pacieš. Piedevas ātri izšķīst karstā ūdenī, un jūs varat izsmidzināt pagrabu. Šis maisījums ir piemērots betonam, metālam un kokam.

5. Tējas koka eļļa, neskatoties uz tās šķietamo vieglprātību, var arī apturēt pelējuma augšanu. Paņemiet 30 ml ēteriskās eļļas, sajauciet ar 0,5 litriem ūdens un izsmidziniet vai noslaukiet ar sūkli visas virsmas.

6. Amonjaks un ūdeņraža peroksīds ir piemēroti, ja pelējums ir tikko parādījies un vēl nav pārņēmis visu pagrabu. Mēs ņemam peroksīdu tīrā veidā un sajaucam ar amonjaku 1:1, pāris burbuļi no abiem. Pēc tam pievienojiet 1 glāzi ūdens un nekavējoties noslaukiet.

Lasi vēl: Es nekad to neesmu darījusi, bet velti. Tagad sēju kāpostus pirms ziemas

Starp citu, lai pasargātu betonu no pelējuma sporu iekļūšanas, varat izmantot šķidro stiklu – vienkārši uzklājiet plānu kārtu uz tīras, sausas virsmas un ļaujiet produktam nožūt. Šķidrais stikls veido izturīgu plēvi un neļauj pelējuma sporām dziļi iekļūt materiālā. Un, ja iekšā jau ir sporas, tad bez gaisa piekļuves pelējums pazudīs.

Leave a Comment