Ja arī tu, tāpat kā es, izmanto 200 litru metāla mucas dārza laistīšanai, noteikti zini, cik daudz pūļu prasa to iekšējā krāsošana. Lai novērstu rūsas veidošanos, mucu nepieciešams pārklāt ar aizsargkārtu ik pēc dažiem gadiem – pretējā gadījumā tā ātri vien vairs nederēs lietošanai.
Metāla mucas krāsošanas process nav no vienkāršākajiem, jo tas prasa dažādu ķīmisko vielu – šķīdinātāju un uz tiem bāzētu krāsu – izmantošanu. Turklāt, lai rūpīgi apstrādātu iekšpusi, bieži vien nākas burtiski līst mucā iekšā.
Nav pat jāstāsta, cik neērti tas viss ir, īpaši vasaras karstumā. Par laimi, mans kaimiņš lauku īpašumā padalījās ar unikālu metodi, kā noklāt mucas iekšpusi bez jebkādas krāsas izmantošanas.
Lai pagarinātu metāla mucas kalpošanas laiku laistīšanai, krāsas vietā izmantojiet M400 markas cementu. Jums būs nepieciešams arī ūdens un kāds nevajadzīgs trauks cementa masas pagatavošanai.
Paņemiet trauku un ieberiet tajā vairākus kilogramus M400 markas cementa. Vislabāk izmantot tieši šo cementu – galējā gadījumā derēs arī M500, bet ne zemākas kvalitātes.
Pievienojiet nedaudz ūdens un rūpīgi samaisiet cementu ar ūdeni, līdz iegūstat krējuma konsistences maisījumu. Ļaujiet tai nostāvēties apmēram 5 minūtes, pēc tam sāciet to uzklāt uz metāla mucas iekšējām sienām.
Uzklāšanai izmantojiet maklovicu vai platu krāsošanas otu. Cementa maisījumu vienmērīgi uzklājiet bākas iekšpusē, īpaši pievēršot uzmanību izliektajām un izliekajām vietām.
Ļaujiet mucai nožūt dažas minūtes, pēc tam uzklājiet otro cementa slāni. Lai iegūtu labāko rezultātu, atkārtojiet šo soli vismaz trīs reizes.
Lai cementa slānis būtu izturīgāks, pēc uzklāšanas apgrieziet mucu otrādi virs ūdens, lai ļautu tam žūt lēnāk. Tas novērsīs pārāk ātru izžūšanu, padarot cementu stiprāku.
Tādējādi var atteikties no krāsas lietošanas un aizsargāt metāla mucas iekšējās sienas ar cementu. Pabeidzot darbu, atstājiet mucu uz diennakti, lai cements pilnībā sacietētu un iegūtu izturību.