Kā pareizi izvēlēties svaigu gaļu, lai nebūtu jāviļas

Gaļas virsma

Parasti tirgū liemeņus sagriež tieši no rīta, un tāpēc šajā brīdī gaļa būs nedaudz mitra un ar ļoti izteiktu, gaļīgu krāsu.  Ja iespējams, noteikti vajadzētu pieskarties gaļai. Svaigs materiāls būs elastīgs, savukārt vecais materiāls neizlīdzinās radušās pēdas pēc pieskaršanās gaļai ar pirkstiem.

Tāpat nevajadzētu izvēlēties gaļas gabalu, ja tas ir gļotains un kaut kā neizskatīgs. Gļotu klātbūtne uz gaļas ir zīme, ka produkts nav īpaši svaigs, pat ja pārdevējs apgalvo tieši pretējo. Nav ieteicams ēst šādu gaļu, un kaut ko no tās gatavot bērniem ir pilnībā aizliegts.

Smarža

Laba gaļa smaržo tikai pēc gaļas un nekā cita. Atteikties vajadzētu arī tad, ja gaļai ir asa, skāba smaka, kas liecina par etiķa izmantošanu tās atjaunošanai. Protams, mēs nerunājam par kādu pirkumu, kad gaļa smaržo pēc sapuvušas gaļas vai tai ir mitra, pelējuma smaka.

Kauli

Ja ir nepieciešams iegādāties gaļu ar kauliem, tas ļauj viegli noteikt tās svaigumu. Tādējādi jauna teļa un cūkas gaļa ir viegli atdalāma no lielajiem kauliem un tai ir daži slāņi, kas liecina par produkta kvalitāti. Tomēr, ja gaļa nokrīt no maziem kauliem, tas norāda, ka tā jau sen ir sapuvusi.

Noslēgumā

Protams, gaļas izvēle tirgū ir daudz vienkāršāka un drošāka nekā veikalā, kaut vai tāpēc, ka pēdējā tā jau ir noslēgta hermētiskā plēvē, caur kuru nav iespējams sajust raksturīgo, pūtīgo aromātu vai saskatīt gaļas svaiguma pakāpi.

Vispirms ir vērts novērtēt paša iepakojuma izskatu, informāciju uz tā un cenu zīmēm. Ja rodas šaubas, ka uzlīmētā cenu zīme bijusi vienīgā, tad no šādas gaļas labāk izvairīties, jo daudzi veikali grēko ar preces cenas un pārdošanas datuma pārspīlēšanu.

Vislabāk ir izvēlēties gaļu no vietējā piegādātāja, jo tai ir lielāka vērtība. Turklāt tas var būt nevis saldēts, bet svaigs produkts, kas nozīmē, ka no tā var pagatavot daudz dažādu recepšu. Galu galā gaļa no saldētavas, kā likums, ir laba maltā gaļa, bet absolūti pretīgs steiks

 

Leave a Comment