Laika gaitā uz klēpjdatora uzkrājas putekļi un netīrumi, kas var izraisīt ierīces pārkaršanu un pasliktināt tās veiktspēju.
Pareiza tīrīšana var ne tikai palīdzēt pagarināt klēpjdatora kalpošanas laiku, bet arī uzlabot tā veiktspēju. Kā droši un efektīvi iztīrīt klēpjdatoru no netīrumiem mājas apstākļos, pastāstīsim šajā rakstā.
Putekļsūcēja izmantošana
Lai atbrīvotos no putekļiem, izsūciet visas klēpjdatora daļas, izņemot ekrānu, izmantojot putekļu sūcēja birstes uzliku. LCD ekrāni ir trausli, un tos var saskrāpēt sari, tāpēc tie jātīra rūpīgāk.
Noteikti izmantojiet putekļu sūcēju ar zemu jaudu, lai nesabojātu taustiņus. Jums jānoņem tikai putekļi un nelieli gruži, un pārāk liela jauda var izraisīt tastatūras bojājumus.
Neaizmirstiet izsūkt skaļruņu atveres un ventilācijas režģus klēpjdatora korpusā. Šajās vietās bieži vien uzkrājas daudz putekļu, kas nokļūst no ierīces iekšējām daļām. Tīras ventilācijas atveres palīdz klēpjdatoram nepārkarst un darboties vienmērīgi.
Notīriet klēpjdatora tastatūru
Nākamais solis ir klaviatūras tīrīšana. Kad esat notīrījuši klaviatūru ar putekļu sūcēju, tai vajadzētu būt bez putekļiem un gatavai rūpīgākai tīrīšanai.
Sāciet ar speciālu tīrīšanas plastilīnu – lipīgu gumijas masu, ko var uzklāt uz taustiņiem. Tā efektīvi savāc sīkās daļiņas un netīrumus, kas iesprūduši starp taustiņiem. Ietiniet to arī ap skaļruņu caurumiem.
Pēc tam viegli samitriniet (bet nesaslapiniet) mikrošķiedras drānu un noslaukiet ar to tastatūru. Vietās, kur ir traipi vai iežuvuši netīrumi, izmantojiet nedaudz vairāk spēka, lai tos pilnībā noņemtu
Klēpjdatora pieslēgvietu tīrīšana
Tīrīšanas plastilīns ir lieliski piemērots arī netīrumu noņemšanai no klēpjdatora pieslēgvietām, kas bieži paliek nepamanītas, bet aktīvi uzkrāj netīrumus. Spiediet tīrīšanas plastilīnu spēcīgi pret ostām, lai izvilktu sīkas putekļu un netīrumu daļiņas.
Pēc tam ņemiet vates kociņu vai tamponu, iemērciet to izopropilspirtā un noslaukiet iekšējās virsmas. Spirta šķīdums veic divkāršu funkciju: tas noņem netīrumus un vienlaikus dezinficē virsmu. Neuztraucieties par mitruma iekļūšanu ierīces iekšpusē – izopropilspirts iztvaiko gandrīz uzreiz.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!
Tevi noteikti interesēs
- Mana ome no Valmieras nekad Lieldienu laikā neiet uz kapsētu – atklāšu kāpēc viņa tik strikti turas pie tāby Sandra Ločmele
- Latvijas likumsargi atklāj kā notiek šoferīšu ”ķeršana” ar dronu un no kā labāk izvairītiesby Sandra Ločmele
- Kad uzzināju, pie kā tas varētu patiesībā novest, es vairs neatstāju veļas mašīnas durvis vaļāby Jeļena Kuzmenko